Web Sitesi Kurma ve Wordpress Hakkında

Merhabalar. Bir süredir web sitesi kurmayı planlıyorum ve araştırma yapıyorum. Wordpress en iyi seçenek olarak duruyor. Ancak yalnızca wordpress.com ve wordpress.org arasındaki ayrımlar değil; host, hosting, domain gibi kavramlar oldukça kafamı karıştırdı. Youtube ve çeşitli sitelerden bilgi almaya çalıştım ancak her şey daha da birbirine girdi. Bu işleri nasıl öğreneceğim hakkında tecrübeli birisinden tavsiye almak istiyorum.

Domain: sitenin adresi (xxx.com, xxx.net gibi. Yillik 60-70 lira veriyorsun o adres senin oluyor)

Adresi aldin ama dosyalari yuklemen icin bir alana ihtiyacin var. Aha bu da hosting ya da host. Artik ne kadar alana ihtiyacin varsa 100 mb mi 1 gb mi ona gore aliyosun. Yillik bedeli de ona gore degisiyor.

Alan adini aldiktan sonra, hostingle ikisini bagliyosun birbirine (burda firmadan yardim alabilirsin)
  • brkylmz  (06.06.20 21:05:30)
@2 çok teşekkür ediyorum ancak yazdığınız bilgileri aldım. İşin ayrıntılı kısmını öğrenemiyorum. Birbirlerine bağlamayı vs. Bunları nereden öğrenebilirim acaba

  • anladespina  (06.06.20 21:20:26)
(git:wpmavi.com )
com ve org hk.

diğer detaylar içinde bu site iyidir.
  • scudman1  (06.06.20 21:40:41)
Hosting ve domaini ayni yerden alinca sorunlarin cozulecek.

Turhost, natro, guzelhosting... gir birine. Hosting paketini secip sepete ekleyince sana domaini soracak. Oraya istedigin domaini yaz, eger bossa onu da ekle sepete. Odemeni yap.

Sifreler emailine gelecek. Ve domainin ve hostingin otomatik olarak baglanmis olacak. Hostingine dosyalari attiginda, adrese girince siteyi goreceksin.
  • brkylmz  (06.06.20 23:22:48)
uygun bir ücret karşılığı size bu konuda danışmanlık ve rehberlik edebilirim.

  • işimdeyim gücümdeyim  (07.06.20 00:19:36)
Domain ve hosting için de bu şirketi tercih ederim. www.vargonen.com Türk oldukları için destek hizmetleriyle yazışmak kolay oluyor.

  • kaset  (07.06.20 01:08:18)