[]

webinarlar & online eğitimler hk. soru: ışık nereden gelmeli nasıl olmalı

bakıyorum hep üstten geliyor ışık görüntü çok kötü oluyor. bu youtuberlar nasıl bir ışık kullanıyor da aydınlatma homojen oluyor?
 
tek ışık kaynağı yeterli olmaz. monitörün hemen önünde yayın yapacaksan monitör ışığını yüz hizasından verebilirsin. ortam ışığı standart bir oda ampülü için geçerliyse kaynağın senin arkanda olmaması önemli; ona göre konumlaman lazım kendini.

bunların hiçbirini değiştiremiyorsan ışık kaynağının eksik olduğu tarafa bir kaynak ekle. ayarlanabilir basit bir masa lambası mesela.

yok ben ciddi ciddi bu işe önem vericem ve bütçe ayırıcam diyorsan şu tip ring light'lar işini görür.
www.youtube.com
  • Bruce  (02.05.20 00:39:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.