Türk kahvesi ile filtre kahve arasında ne fark var

Pişirme yöntemi olarak degil. ikisi de çekirdekleri öğütüyorsun kahve oluyor. Çekirdek turu mu farklı Türk kahvesi ile filtre kahve yapamaz miyiz cehaletimi mazur görün

çekirdek türleri farklı değil. öğütmeleri farklı. türk kahvesiyle makine de ya french presste filtre kahve yapamazsınız. bir kupaya 2 ölçek türk kahvesi koyun üstüne kaynar su ekleyin ve kahvenin dibine çökmesi için biraz bekleyin öyle için.

  • kljgslsdkjsd  (19.04.20 14:17:34)
Türk kahvesi ince çekim, diğeri kalın. Filtreden geçer Türk kahvesi çok iyi olmaz. Ama yoklukta yapılabilir.

  • piranase  (19.04.20 14:18:48)
Bi farkı yok, dediğin gibi pişirme şekli ve öğütülme derecesi farklı sadece, çekirdek aynı çekirdek ama Türk kahvesi için en dandik Brezilya çekirdeği (Rio Minas) geliyor Türkiye'ye, onun dışında bir fark yok.

  • angelus  (19.04.20 14:19:04)
+ aynı şekilde filtre kahve de dibe çöker Türk kahvesi gibi yoğun olmaz.

  • piranase  (19.04.20 14:22:02)
Türk kahvesi diye bir çekirdek türü yok. Türk kahvesi bir pişirme şeklidir. Orta/İyi kavrulmuş çekirdekler espresso'dan daha ince öğütülür. Filtre edilmeden pişirilir. En çok Mokapot'a benzer.

Filtre kahvede ise orta ayarlarda kavrulan kahve türk kahvesindekinin 8-10 katı irilikte öğütülür. Üzerinden sıcak su geçirilerek filtrelenir.

şurdan öğütmeler arasındaki farka bakabilirsiniz:

coffee.digital
  • lancelot du lac  (19.04.20 14:53:17)