Kedi Tuvalet Sorunu

Sağlıklı günler duyurunun güzel insanları,

Kedimiz 53 günlük bir minnoş ama 2 aydır annesiyle olmasına rağmen kuma işeyip kakasını yaptıktan sonra üstünü örtmüyor ya da örtemiyor. Bunun eğitimi nasıl verilir ya da içgüdü olduğu için verilemez mi?

Yardımcı olanlara sonsuz teşekkürler.

içgüdüsel olarak kuma işiyor, kakasını yapıyor zaten. daha ne istiyorsunuz :)
üstünü örtme eğitimi verilir mi bilmiyorum, küçük zaten gördükçe öğreniyorlar ama, yapıp hiç bulaşmadan çıkan kediler duydum ve özellikle kum kabına poşet seren arkadaşların işine geliyor eşeleyip yırtmadıkları için mesela.

  • not dark yet  (06.04.20 12:27:38)
daha çok küçük, öğrenir zamanla.
eğitimini veremezsiniz.
o içgüdüsel olarak kendi halleder.
  • blatta hiberna  (06.04.20 12:34:04)
kedim bu ay 6 yasina girecek. yuzde 99 ustunu ortmuyor, hatta kum kabindan disari at gibi kosarak cikiyor ki kendisi tembelin ve koca popolunun onde gidenidir, mama disinda bir sey icin yerinden kipirdamaya tenezzul etmez.

  • the end of time  (06.04.20 13:05:27)
Evin tek kedisiyse örtme gereği hissetmeyebiliyorlar. Ama çok küçükmüş sizinki. Zamanla örter belki. Yapabileceğiniz bir şey olduğunu düşünmüyorum.

  • inawen  (06.04.20 13:31:40)
3 kedim var
1'i asla örtmez
diğer ikisi manyak gibi uğraşır örtmek için ciddi çaba sarfederler.

diğer iki kediden biri onun annesi diğeri de kardeşi
ne annesinden öğrendi ne de kardeşini örnek alıyor.

ben açıkçası hiç umursamıyorum. sadece şaşırmıştım bir kaç kere ilk denk geldiğimde
  • disardayim  (08.04.20 06:25:53)