Tedaviyi devlet karsilamayacak mi?

Saglikli gunler herkese,
Kuzenimin 65 yasindaki kayinpederi Cumartesi aksamdan beri hastanede. Corona diye yatiyor ama test sonucu gelmedi daha. Acilden giris yapildi,ates, oksuruk ve nefes darligi nedeniyle. Entube edildi, uyutuluyor su anda Koc Hastanesi'nde. Doktorlar tedavinin daha en az 10-15 gun surecegini soyluyorlar.
Devlet tedaviyi karsilayacak mi? Yoksa ailesi mi odeyecek? Maddi durumlari bunu karsilamaya yetmez cunku. Normalde acilden girince para odenmiyor diye biliyoruz ama su an hastanede corona tedavisi goren birisi ozel saglik sigortasi bile karsilamiyor falan demis. Kafamiz karisti.

twitter.com

Twitterda bir kullanıcının akrabasını da 112 özel hastaneye götürmüş. Hastane test sonucunu açıklamadığı için hastaneden çıkış yapmışlar ücret ödememişler. Hastane ilk başta ücrer konusunda sorun çıkarınca sağlık bakanlığı,ilçe sağlık müdürlüğü ile iletişime geçip ücrer ödemeden çıkış yapmışlar. Ama test sonuçları açıklanmamış.
  • GoodMorningTeacher  (27.03.20 22:42:38)
Pandemileri özel sağlık sigortası karşılamıyor.

  • acebi  (27.03.20 22:45:06)
corona pozitifse bütün hastaneler pandemi hastanesi, ücret ödemeyecekler.

  • benaslinda  (27.03.20 22:45:41)
Ozel saglik karsilamiyor ama yatarak tedaviden karsilanabilir diye duyumlar var. ayrica acile 112 ile gittiyseniz odeme yapmiyorsunuz ama ozel ambulans ise odeme aliyorlar.

  • 65 derece  (28.03.20 15:57:50)
sadece yoğun bakımda yatan hastaları devlet karşılıyor. corona'dan dolayı normal yatış yapıldıysa ücret alınıyor.

  • ada meltemi  (28.03.20 16:02:39 ~ 16:02:51)