istanbul'daki yoğun bakım ünitelerinin dolması

dün eniştem karantinaya alındıktan sonra kötüleşmesi üzerine yoğun bakıma alınması gerekti. bulunduğu hastanede yer olmadığı için gelen ambulans bakırköy'e götürdü ama orada da yer bulunamadığı için haseki'ye aktarmışlar ki orada da yeni açılan son yermiş sanırsam. şu an uyutmuşlar ve hayati tehlikesi olduğunu söyledi doktor. tedaviye cevap da vermiyormuş artık. kendisi 32 yaşında ve kilo problemi dışında doğrudan kronik bi hastalığı yok.

test süreci inanılmaz yavaş işliyor. zatüre mi covid-19 mu bilmiyolar hala. 1.5 gün önce yapılan testin sonucu gelmedi, hastanede konuştukları kişiler içinde 3. günde anca sonucu alanlar varmış. 1800 küsür pozitif vaka ile sağlık sisteminin bu kadar zorlanması pek gerçekçi gelmiyor. sizce gerçek vaka sayısı söylenenden çok daha fazla mı?

evet fazla. köylümüz 2 kişi bu hastalıktan gitmiş. kuzenimin işyerindeki biri covind nedeniyle yoğun bakımdaymış.

  • sutlu nescafe  (25.03.20 19:20:13)
Yan binamızda oturan bir kişi 3 gündür fatih sultan mehmet eğitim araştırma hastanesinde karantinadaymış. Hala test sonuçlarını açıklamamışlar. Bugün tam üçüncü günüymüş.

Pınar deniz isminde bir dizi oyuncusu var. 4-5 gün kadar önce anneannesinin karantinaya alındığına dair paylaşım yapmıştı. Kızın paylaşımları dün durdu galiba 4 günün ardından sonuçları açıklamışlar.

Üniversiteden bir tanıdığımın babaannesi de rahatsızlanınca özel bir üniversite hastanesine götürülmüş onlarda 4. günündeler ama sonuçları açıklanmamış.
  • GoodMorningTeacher  (25.03.20 20:00:13)
Ben bugün bir tıbbi malzeme dağıtıcısıyla ve ayrıca sağlık çalışanı olan tanıdıklarımızla konuştum, İzmir'deki tüm hastahanelerde aktif vakalar olduğunu söylediler.

  • burka  (25.03.20 21:14:18 ~ 21:18:13)
ablam ve eniştemin kardeşi de karantinaya alındı bulgulara rastlandığı için. ablamda da nefes darlığı başladı. arkadaşlar lütfen hafife almasın kimse bu hastalığı. kronik hastalığı olmayan 30larında 3 genci yatağa gömdü. test sonuçları gelmedi ama aynı anda böyle olmaları imkansız gibi bir şey.

  • altin yumurtlayan lavuk  (25.03.20 21:17:16)