Okuduğunuz bir romanı tekrar okur musunuz

Ne kadar sonra? Cinayet romanıysa?

Genelde kitap bittikten sonra geriye dönük bir geniş özet yaparım. Neler oldu neler yaşandı da sonuç bu hale geldi gibisinden. Tamamını okumak ise belki birkaç ay sonraki iş olur. Fakat birkaç kitabı üç dört yıl içinde beş-altı kereden fazla okuduğumu biliyorum.

  • shadra  (09.03.20 12:11:53)
anlamadığımı düşündüysem okurum ama çok hoşuma gitti diye tekrar okumam

  • gazozailacatmauzmani  (09.03.20 12:13:12)
Cinayet, polisiye, bilim kurgu gibi kurgu, eğlenceli romanları tekrar okuyorum eğer beğendiysem. 3-4 sene sonra unutuluyor zaten. Yine aynı zevki alıyorum.

  • piranase  (09.03.20 12:15:54)
Eskiden çok yapardım. Çalıkuşu'nu kaç kere okuduğumu bilmiyorum. Hababam Sınıfı, Harry Potter'lar, Agatha Christie'ler, Otostopçunun Galaksi Rehberi... Artık yeni kitaplara bile zaman ayırmakta zorlanıyorum, o yüzden tekrar okumayı bıraktım.

Fakat ben izlediğim dizileri/filmleri tekrar izlemeyi de çok severim. Sonunu bildiğim şeyleri okumak/izlemek huzurlu geliyor.
  • kobuzchu kiz  (09.03.20 13:08:41 ~ 15:01:30)
Hayır. Vakit kaybı.

  • ryhmer  (09.03.20 13:22:36)
Okurum, daha doğrusu okurdum. Şimdi sıraya koyduğum diğer kitaplardan vakit kalmıyor.

  • SiyamkedisiZorro  (09.03.20 13:38:25)
okumam. sırada çok bekleyen var.

  • windows95  (09.03.20 13:53:35)
Cinayet romanlarını okumam, benim için aksiyon filmi gibidirler. Vakit geçirmelik yani. Gerçi çok uzun süredir okumadım.

Ama daha çok tahlil yapıp birkaç sene sonra tecrübemle daha çok şey anlayacağım kitapları okurum mesela. Modernist ve postmodernist romanları tekrar okurum.
  • black holes in the sky  (09.03.20 14:20:41)
Okudugum bir kitabi asla tekrar okumam diyemem ama okudugum bir romani asla bir daha okumam.

  • stavro  (09.03.20 17:29:05)