danimarka'ya gidiyorum. KRON'u buradan mı alayım?

sevgili dünya vatandaşları,

gelecek haftasonu danimarka'ya gidiyorum. cebime euroları koyar giderim diyordum. hem burada hem ekşide %30 %40 oranlarında komisyon kesiyorlar denmiş. gerçekten mi? nasıl edek danimarka'ya giderken? bir yol yordam söyleseniz.

Havalimanından sizi kente atacak (taksi, toplu ulaşım vs) kadar miktar bulundurun ya da havalimanında küçük bir meblağ bozdurun yeterli. Gerisini şehir merkezinde halledersiniz. Havalimanı döviz gişeleri genelde avantajsız çevirme yapar size. Tüm yurtdışı seyahatlerinde kural aynıdır.

  • rosencruz  (05.03.20 14:49:40)
Bence çok çok küçük bir miktarda havalimanında alın, daha sonra hiç almayın. İskandinav'lar nakit kullanmıyor pek, temassız bir kredi kartı alıp eur-usd ekstre isteyin, mis gibi buraya gelince ödeyin. Hem risk yok, hem pratik.

  • tss  (05.03.20 15:00:54)
Nakit yok gibi bi şey evet ama bozduracak yer de görmedim ben bankamatikten çekmek lazım kronu.

  • kullanıcıadımbuolsun  (05.03.20 15:05:03)
euro harcanıyor aslında ben gittiğimde 2011 euro geçiyordu her yerde. ama belli bir miktar kron bozdurmuştum döviz bürosunda kazıklanmamak için.

  • kveldulv  (05.03.20 15:08:14)
kredi kartı da extra komisyon alıyor

  • bir soru sorcam  (05.03.20 15:09:21)
kredi/banka kartından alışveriş yaparsanız önce kron'u dolara, doları tl'ye çevirecek. mantıksız olur.

  • brakgn  (05.03.20 15:28:24)
Orada euro harcarken kazıklıyorlarmış, benden önce giden arkadaşım öyle demişti, ben buradan kron alıp gitmiştim.

  • pati  (05.03.20 15:31:53)
iş bankası internet bankacılığından, varsa mevcut tl hesabınızın bulunduğu şubeyi tıklayarak DKK ile USD veya Euro hesabı açın.

Elinizdeki veya hesabınızdaki Euroyu internet bankacılığı üzerinden DKK'ya çevirin ve şubeyi arayıp örnek olarak; "hesabımdaki 10 bin DKK'yı nakit çekmek istiyorum" deyin.

maksimum 2-3 gün içinde, minimum kayıpla elinizde nakit DKK olmuş olacak.
  • rightguardmed  (05.03.20 16:11:21 ~ 16:13:04)