kadıköy belediyesi - kullanılamayacak durumdaki kitaplık

belediye sanırım böyle atılacak şeyleri gelip alıyor. ama biraz baktığımda bu eşyaların apartmanın önüne indirilmesi gerektiği gibi şeyler gördüm. daireye çıkıp alıyorlar mı, böyle bir şey yapan var mı?

ya da eskiciye de verebilirim tabii ama kullanılabilecek bir şey değil, bir yandan da ne olsa alıyolar gibi, onlar eve çıkıp alır herhalde?

eşya da eski bir kitaplık. parçalara ayırdım 10-15 tahta parça var ama birleştirince sağlam bir kitaplık olamıyor. öyle olsa da bunu söyleyince alır mı eskici?

Çöpün oraya bırakırsan ceza yersin

Telefon açman lazım belediyeye
  • otopsicocugu  (15.01.20 23:28:38)
Ben geçen Ağustos sonunda arayıp sormuştum. Hasanpaşa'da bir yerimiz var ama yakın zamanda almayı bırakacağız artık demişti görevli. Yine de numarayı verdi ve aradım ama haftanın bir günü gelebiliyorlardı sadece ve randevu da vermiyorlardı tekrar tekrar aramanı istiyorlardı. Ben de en sonunda ev sahibimle anlaşıp eski evde bırakmıştım taşınırken çünkü onları bekleyemezdim. Yine de belediyeyi arayıp sorabilirsiniz belki devam ediyordur hala.

Edit: Belediyeden ne olursa almıyorlar. Mesela benim vermek istediklerimden bir tanesi bulaşık makinesiydi, almadan önce çalışıyor mu diye kontrole gelmeleri gerektiğini söylemişti görevli. Eğer parçalara ayırdıysanız taşıyabildiğiniz kadarını çöpün yanına istifleyin bence, mesela birkaç sabah işe giderken. Akşama kalmaz orada zaten.
  • peki madem  (15.01.20 23:35:01 ~ 23:40:10)
go to the-->
34710 ilan facebook page

  • jimjim  (15.01.20 23:38:02)
ben zaten çöpün yanına bırakacağım demedim. indiremeyeceğim şeyler olduğu için gelip daireye çıkıp alıyorlar mı, böyle bir şey yapan var mı onu sormuştum aslında.

o facebook sayfasını da biliyorum ama dediğim gibi kullanılamayacak durumda zaten, oradan yazmanın bir anlamı yok o yüzden.

edit: ee belediye almıyor, eskici almıyor, çöpün yanına koyunca cezası var napıcaz o zaman bunlarla, enteresan. sonuç olarak eskicilere sora sora alan birini bulmaya çalışacağım gibi o zaman.
  • tepedeki psychedelic adam  (15.01.20 23:38:44 ~ 23:44:02)
gelip almıyorlar. boşuna bekleme. ben taşınırken çok uğraştım ama gelmediler. indirebildiklerimi çöpe indirdim diğerlerini evde bıraktım.

  • scudman1  (16.01.20 00:13:23)
Çöpün yanına bırakıp belediyeye haber verirseniz bu iş için dolaşan kamyonet gelip alıyor.

Çöpe atmadığınız ve insanlara engel olmadığı sürece ceza yemezsiniz.
  • John Bloor  (16.01.20 09:30:53)