[]

karadeniz somonu

iyi pazarlar.
biraz önce bim markette karadeniz somonu gördüm. normal somonun yarı fiyatına. dondurulmuş paketlerde.

deneyen var mı beğendiniz mi ?

ton balığı ayda en çok bir kere yiyin diyorlar tırsıyorum balık olayından zehirlenmesi var şusu busu var.

 
Norveç somonundan daha yağsız ve bence (somona göre) daha lezzetsiz bir balık. Somon niyeti ile alma, genel balık işte diye alacaksan al. Dondurulmuşunu hiç almadık, hep tazesinden aldık. Sanırım filetoya uygun olduğu için de fileto yapıyorladı.


  • malheiros  (05.01.20 17:25:43) 
Valla aga açık olmak gerekirse çok fark olacağını düşünmüyorum. Norveç somonu bizden bir tık daha iyi olabilir. Tuna nehriyle bütün avrupa'nın boku püsürüğü karadenize dökülüyor bu da bir gerçek. Ama karedenizli bir insan olarak yenir bence diyorum. 5 tıklık fark olacağını düşünmüyorum. Norveç somonu daha yağlıdır. Balığın yağlı olması için soğuk suda olması gerekir. Her neyse ye becne.


  • datnet  (05.01.20 17:37:28 ~ 17:47:05) 
datnet'e katılmıyorum valla. doğudayım bir süredir, buralarda epey karadeniz somonu var. daha önceden yediğim norveç somonlarından epey farklı, daha az yağlı ve lezzeti zayıf. somondan çok alabalığa benziyor. tek avantajı fiyat olabilir norveç somonu karşısında.


  • gibicibicis  (05.01.20 17:57:58) 
karadeniz somon alabaligin irisidir. norvec somonu ile tadi benzemiyor. yenir mi? ben 1-2 yedim alabalik niyetine yiyebilirsiniz. balik mevsimi zaten taze balik tuketin.


  • 1917  (05.01.20 18:01:11 ~ 18:01:39) 
Karadeniz somonu = alabalık.


  • franz kafka  (05.01.20 22:07:28) 
karadeniz somonu diye satılan cins kart alabalıktır ayrı bir soy değil.


  • tantunizade murat efendi  (05.01.20 22:14:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.