Yeni iphone’a geçerken

Selamlar.

6s’ten 11’e geçerken ne yapmak lazım. İlk iphone’um 6s’ti. 11’de apple kimliğim ile giriş yapınca hesaplar falan olacak mı yani. Yapmak gereken bir şey var mı. Tam ne soracağımı da bilemedim.

6s'i itunes üzerinden bilgisayara yedekle. 11'e o yedeği geri yükle. 6s içeriğin aynısı 11de olacak. oldu bitti.

  • jelly bear  (25.12.19 22:30:28)
Bulut yedeğiniz var mı? Bir de ne olur ne olmaz notlarınızı Evernote'da, fotoğraflarınızı Google Fotoğraflar'dan yedeklemeyi unutmayın. Icloud hesabı Iphone'dan Iphone'a geçişte mühim. Bir de Windows'a Syncios yüklemeyi unutmayın.

  • leo1905  (25.12.19 22:36:55)
hiçbirini yapmana gerek itunes yedeği alırsan a'dan z'ye her şeyi yedekler. uygulamaların ekrandaki konumunu bile.

  • jelly bear  (25.12.19 22:43:17)
Benim yedek almama bile gerek kalmadi. 2 iphone ile eve geldim, wifiye baglaninca aktarayim mi diye sordu. Icloud girince wifi uzerinden aktardi kendisi. Nasil oldu anlamadim. Cok cok kolay oldu, hayran kaldim.

  • icim urperiyor  (25.12.19 23:37:49)
eğer lokal geçiş (itunes ile back up, ardından yeni telefona back up ı yüklemek) yapacaksan encrypted back up seçeneğini işaretlemeyi unutma. çünkü bunu yapmazsan telefondaki şifreli hesaplar (kayıtlı şifreler, wifi şifreleri vs) aktarılmıyor.
cloud üzerinde böyle bi sorun yok. eğer tüm telefonu cloud a yedekleyebilirsen direkt yeni telefona indirip kaldığın yerden devam edebilrsin.

dikkat etmen bir nokta: eğer google authenticator bu uygulamdaki hiçbir hesap yeni telefona aktarılmayacak. o yüzden 2step verification kullandığın tüm bu hesapların için tekrar yeni telefonuna eklemen gerekiyor.

icloud üzerinden yapacaksan neyin aktarılıp neyin aktarılmadığına icloud seçeneklerinden bakabilirsin. fotolar vidyolar vs.
mevcut kapasite telefonunu yedeklemeye yetmeyebilir. bir aylık bi 50 Gb paket alabilirsin belki. backup ve yeni telefona download yapıp geçiş tamamlanınca aboneliği yenilemezsin
  • sttc  (26.12.19 01:00:24 ~ 01:02:08)
biraz geç oldu ancak;

eski telefonunda bluetooth açık olduğuna emin ol. yeni telefonunu aç, ilk temel kurulumunu yap ve bluetoothu aç. tüm bunları yaparken eski telefonuna yarım metre - bir metre yakın olursan eski telefonunu doğrudan yeni telefonuna kopyalama ekranı otomatik olarak açılır ve yönergeleri takip edersen üç beş adımda toplasan bir kaç dakikada sorunsuz halledersin.
telefonunun boyutuna göre kopyalaması süre alabilir. ancak kullanıma devam ederken arkaplanda indiriyor zaten herşeyi. şifrtelerine, bankla uygulamalarının sorunsuz geçişine kadar.
aynı şeyi iphone 5-iphone 8 arası yaptım. gayet sorunsuz.
  • foolrules  (26.12.19 09:07:39)