[]

Yurt Dışına Kargo

Merhaba,
Yurt Dışına kargo göndereceğim. Alıcı parayı Royal Bank of Scotland üzerinden gönderdi diye mail geldi. Mail de geçen şey alıcı şu kadar para gönderdi ama kargo gönderi numarasının dekontunu mail atarsanız para hesabınıza aktarılır yazıyordu.
1. Sorum bu sistemi hiç kullanan oldu mu?
2. Sorum sistem güvenilir mi kargolarsam kaç gün içinde para hesabıma geçer?
ürün değeri 1500 tl civarı arkadaşlar en az 500 tl de kargo ücreti var ihracaat yapayım diye de riske girmek istemiyorum yardımcı olabilir misiniz?

 
abi daha önce benzer şekilde alışveriş yapıp dolandırılan çok insan gördüm bilgin olsun. :)

parayı gönderdik sen kargoya ver öyle para hesabına geçsin diye bir şey yok bu arada, ödemeyi yaptıysa valör tarihine göre ödeme geçer hesabına. sen karşı taraftan swift mesajını al, bankana para düşünce verirsin akrgoya.
  • reanarchy  (16.12.19 17:24:54) 
Büyük ihtimalle dolandırılıyorsun. Maile falan inanma, eğer Türkiyedeki banka şuben bunu onaylayabiliyorsa o zaman gönder.

Paypalı ülkeden kaçıranlar bizi ne hale soktular yahu.
  • nhk ni youkosu  (16.12.19 17:32:13) 
%99 dolandırılıyorsun.


  • kutukcu  (16.12.19 18:17:08) 
hocam dızlanıyosun şu an. sakın yollama.


  • Tears of Devil  (16.12.19 18:42:36) 
Artı bana gelen mail de spamlıydı arkadaşlar mailden spamı kaldırarak açabildim. bana 24 saat süre verdi adamda sıkıştırıyor gönderilen paranın iadesi olmaz yanacak diye çok bunalttı


  • nohut  (16.12.19 21:03:22) 
spamde bir de :D

onun ne yazdığını boşver, sen tracking no göndermeden para sana geçmiyorsa "iadesi olmaz" olayı da yalan. Demek ki -eğer gerçekse- bir banka koruması var.

Bir Türk olarak :D bunun çevresinden dolaşabilirsin istersen. Ptt'den bi tane zarf gönder yurtdışına, kodunu al gönder bakalım n'olacak. Eğer para geçerse gerçek ürünü yollarsın.
  • nhk ni youkosu  (16.12.19 21:11:24) 
seni acele ettiriyorsa kesin dolandırıcı. yolladığın adres neresi? nijerya falan mı?

bu sıralar sahibinden.com'a bir çete dadandı. yurtdışında askerim görev yapıyorum bunu almak istiyorum falan diye. geçen biri daha duyuru açmıştı

edit sözlükte başlığı bile var

(bkz: sahibinden comdaki nijeryali dolandiricilar)
  • argent dawn  (16.12.19 21:16:47 ~ 21:24:55) 
nedense tekrar editleyemedim yazdığımı doğru bkz bu
(bkz: sahibinden.com'daki nijeryalı dolandırıcılar)

  • argent dawn  (16.12.19 21:27:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.