9 saat uyumama rağmen

hala gün içinde yorgun ve uykuluyum. bu durumdan çok sıkıldım artık. millet anlatıyor yok 20 saattir ayaktayım yok ben hep 7 saat uyurum falan. ben de mi bi sorun var abi? nereye gidicem kime anlatıcam ben derdimi? hep yorgun ve uykuluyum. hani bıraksan 15 saat uyurum diyemiyorum zaten en fazla 9 saat uyuyabiliyorum ama yetmiyor.

Erken yat
Güneş doğmadan biraz önce kalk
İmkanın var ise öğleden önce biraz uyu
Uyku uykunun mayasıdır derdi ananem
  • oldumusimdi  (15.11.19 20:42:39)
rem uykusu ile alakalı insanın bir uyku dalgası ritmi var ve genelde 3 er saatlik aralarla yukarı çıkıp iniyor bu dalga.
dalga en altta uyanırsanız(derin uykudayken) uykusuz kalkıyorsunuz 5 saat yada 9 saat uyuma ile bağımsız. ancak dalga en üst noktada ise(hafif uyku konumunda) uykunuzu almış olarak uyanabiliyorsunuz 3 saat 5 saat farketmeksizin.

tabi bunu her zaman uygulayamazsınız 4 gün yaparsınız sonra vücut uzun uyku ister
  • basond  (15.11.19 20:44:45)
spor yap. karbonhidrati kes.

  • alperz  (15.11.19 20:45:59)
bu sorun psikolojik oluyor genelde. endişe, gelecek kaygısı, ümitsizlik tetikliyor. bunlar kafayı kurcalıyorsa uykusuzluk da olur, isteksizlik, halsizlik de olur.

80'lik ninem sabahın köründe dipçik gibi ayakta o kadar söyleyeyim.
  • heidi'nin dedesi  (15.11.19 20:55:03)
"Hep yorgun hissediyorsan yeterince yorulmuyorsun demketir" gibi bir söz vardı çok beğendiğim.

Düzenli spor yap derim eğer yapmıyorsan.
  • winston insani  (15.11.19 22:21:15)
Dahiliye +1
Bir de kbb cunku nefes almada sorun varsa o da sabah yorgunlugu yapiyormus diye duydum ameliyat olan bi arkadastan. Doktoru soylemis zamaninda. simdi arkadas da daha dinc oldugunu soyluyor.
Bir de 9 saat uyku yorgun uyandirir zaten. Fazla uyuyunca bana hep oye oluyor ki uykuya bayilirim.
  • Flipsflops  (16.11.19 00:10:30)