[]

Burda "care" ne anlama geliyor? Capsli

i.resimyukle.xyz

veya

Birebir değil de anlatmak istediği şekildeki çevirisi nedir bunun?

 
"I don't care" diyo işte.

aslında orada fuck kullanılacakmış ama sansüre uğramış gibi görünüyor. "zero fucks to give" şeklinde bir meme var. ona daha çok uyuyor.
  • sinek kral  (15.11.19 14:34:04 ~ 14:34:40) 
aldırış etme, umursama anlamında kullanılmış.

aynı kelime oyununu vererek çevirmek zor. çünkü onlarda "give a care", "give a fuck" gibi phrasal verb'ler sayesinde care nesne olarak kullanılabiliyor. bizde böyle bir kullanım yok. illa yerelleştirecek olursak, "seni ne kadar umursadığımı bu bardaktan anlayabilirsin / hassiktir, bomboşmuş" gibi çevirebiliriz.
  • sir gawain  (15.11.19 14:34:05 ~ 14:38:29) 
Umursama anlamında.

"Bakın ne kadar umursadığımı fincana koydum. Aaa, boşmuş amk"

Özetle "hiçbir şeyi sallamıyorum, çok asiyim ve espritüelim" demek istemiş :)
  • crown  (15.11.19 14:35:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.