Veteriner bizi kazıkladı mı?

Selamlar,
Minik kedim icin bikac hafta önce ilk asılarını yaptırmak icin gittiğimde veteriner normal bir karne verdi kayıt oluşturdu. Bugün ikinci kez gittiğimde ise başka bir veteriner arkadaş bu karnenin yerine yeni karneden vermesi gerektiğini artık yasal gereklilik olduğunu söyledi. Bi haftada mı sistem değişti dediğimde evet çok yeni dedi. Şu an yine düz defter ama sonra mikroçip takılcakmış buna filan. Ve bu yeni defter için de 70 tl ekstra hesap çıkardı, bu normal mi? Gerekli bir şeyse tamam ama yok işgüzarlıksa veterinerimi değiştireceğim. Bilginiz var mı diye bi de size sormak istedim.

çip mecburi oldu diye 2 sene önce falan bize de mecbur kıldılar. karne ise artık pasaporta döndü galiba. benden ücret almadılar ama pet passport adında bir kimlikle değiştirildi bizimki. benim esik veterinerim yoktu ama hep aynı kişiydi. artık değişti eskisini ver sen bana ben sana yenisini vericem deyip bu pet passport denilen şeyi verdi, üstünde bayağı türk bayrağı falan olan bir kimlik. ama dediğim gibi ücret vermedim, aynı veterinerden devam ettiğim için olabilir. belki yeni veterinere gitsem para alırdı.

  • Tears of Devil  (11.11.19 23:13:34)
Yasal gereklilik lafına gülmeye geldim. Etrafta zebil sokak kedisi doluyken nesi yasal zorunlulukmuş? Ha devlet çıkartmış olabilir böyle bir şey, onu anlarım ama zorunluluk denilen şeyin yaptırımı olur. Yaptırımı neymiş acaba?

  • SiyamkedisiZorro  (12.11.19 10:19:56)