[]

Qual'è il piatto per eccellenza di Napoli?

bi italyan foruma üye olucam ama hani bot engelleme soruları olur ya türk forumlarda da "türkiyenin başkenti neresidir" gibi sorular falan oluyo kayıt olurken. kayıt olmaya çalıştığım forum da bunu soruyor: "Qual'è il piatto per eccellenza di Napoli?"

google'a yazdım, google translate'e yazdım ama cevabı bulamadım, ne sorduğunu da anlamadım tam olarak.

italyanca bilen biri var mı? ne yazayım bunun cevabına?

 
şimdi de bunu soruyor:

Qual'è il piatto per eccellenza di Bologna?

şu şehrin neyi meşhurdur diye soruyor sanırım. Napoli ve Bologna'nın nesi meşhur?
  • bazen  (01.11.19 06:32:35 ~ 06:32:45) 
Napoli'nin pizza'sı meşhurmuş Pizza yazdım kabul etti.

Bologna'yı bilmiyorum hala bilen varsa cevaplarsa sevinirim.
  • bazen  (01.11.19 06:39:11) 
O da bolonez sos falandır herhalde.


  • akatreil  (01.11.19 09:22:57) 
Bolognanın makarnası, pasta yani


  • mariposa  (01.11.19 13:10:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.