[]

PC kasasını modeme "kablosuz" bağlamak.

Kullandığım PC ve ona ethernet portuyla bağlı olan modemim kendi odamda ama ben yan odamdaki başka bir "masaüstü" PC'me de bu interneti bağlamak istiyorum.

Bunun için önce bir ucu modeme diğer ucu kasaya bağlanan kablolardan almak istedim fakat hem oda uzakta hem de arada kablo olmasını istemiyorum.

Bunun daha pratik bir yolu var mıdır ? Nette "USB Wi-fi adaptörü" diye bir şey gördüm ama çalışma prensibini tam anlayamadım.

Özetle, diğer PC'yi kablosuz olarak modemime nasıl bağlayabilirim ? En kestirme yol ve gerekli aparat nedir ?

 
O nette satılan şeyden al işte takınca laptop gibi olacak masaüstü bilgisayarın


  • valarmurgulis  (21.10.19 23:40:55) 
Usb girişiyle wifi adaptörünü bilgisayara takıyorsun. Yazılımını kurarak, masaüstünü valarmurgulis'in de dediği gibi laptopa çeviriyorsun.


  • Başkalaşım  (21.10.19 23:51:51) 
Bi de bu var:

m.trendyol.com
  • Kirmizibavul  (22.10.19 07:58:14) 
Adaptöŕ şart, tp linkinki iyi 80 lira falandı tak-kullan çalışıyor hız fazla düşmüyor


  • kirmizi baslikli mario  (22.10.19 08:21:17) 
10 sene once kullaniyordum guzel calisiyordu, simdi daha da iyi calisiyordur kesin.


  • c1b2k3  (22.10.19 08:49:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.