[]

Windows "system cannot find the path specified" hatası?

Arkadaşım yeni bir bilgisayar aldı, bize freedos haliyle geldi. Evde malum ortamlardan en çok seed'lenmiş 3 farklı win10 64 bit pro sürümü kurdum, hepsi başarıyla kuruldu (hatta ilk ikisinden birini şu an ben kendi laptop'umda kullanıyorum 1-1,5 senedir). Üçünde de aynı sorun, çoğu programda indirme dosyasını (.exe) düz C:'ye taşıyınca kurulum yapabiliyoruz, eğer atıyorum chrome/indirmeler (downloads)'ta ise "system cannot find the path specified" uyarısı veriyor.

Neden bu kadar anlattım. Bizim için önemli olan java gibi, ms office gibi, bazı kurulum dosyaları C:'ye taşınınca da açılmıyor. .exe dosyasını çift tıklayınca mouse işlem imlecine dönüyor 1-2sn sonrası yok.

Kafayı yiyeceğim. En en en başta rufus'la hazırladığım boot usb'si gpt diye mbr olan dosya sistemini gpt'ye çevirmiştim. Acaba ondan mı deyip bir de diski komple "clean" edip tekrar mbr yaptım yine aynı. Bilen anlayan varsa bir yardım edebilir mi?

 
hocam

1. malum ortamdaki win 10 cok sıkıntı
adam gibi microsoft sitesinden indirin lütfen
zaten bedavaya aktifleştiriliyor

2. gpt felan degil hocam sıkıntı

3. temiz windows kur
hic bir sorun olmadıgını goreceksin
bu yıl 20 den fazla windows kurdum
hic bir sıkıntı yasamadım boyle

4. hazır format atacakken ssd tak
  • kingcyrax  (09.10.19 12:41:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.