Başlangıç seviyesinde gitar

Merhaba 7 yaşındayıki kızımın okulda gitar kursu açıkacak. Yazdırdım. Henuz öğretmenle tanışmadık. Evde gitar yok. Acaba nasıl bir gitar almalıyım? Pahalı olmayacak uygun fiyatlı bir gitar istiyorum. Çünkü sevmez ve devam etmezse içim acımasın. Önerileriniz neler?
Belki öğretmende yönlendirir ama ben ön bir araştırma yapmak istedim. Gitardan zerre anlamıyorum.

7 yaşındaki biri için gitarda arayacağınız tek özellik boyutları olsun. yaşı ilerledikçe ve bu işi sevdikçe daha profesyonel kasalara geçebilirsiniz. ama şu an için ağaç vs pek de önemli bir kriter olmamalı sizin için.

  • kablelvuku  (30.09.19 17:00:52)
Kızınız için ağacından ziyade işçiliği önemli. En azından fretleri, burguları, köprüsü düzgün ve sorunsuz bir model alırsanız motivasyonunu kaybetmez. Bunların kalitesi de giriş seviyesinde parasıyla paralel olarak artıyor.

O yüzden siz önce bütçenizi belirleyin. O fiyata bilindik markaların eş seviyedeki gitarlarından birini kızınız seçsin.
  • Piukh  (30.09.19 17:55:15)