30 yaşına gelmiş biri için lisans mı, yüksek lisans mı?

işletme/endüstri müh/ekonomi yüksek lisans veya bilgisayar mühendisliği, psikoloji gibi alakasız bölümlerde lisans. hangisi daha mantıklı olur? lisans olursa bölümle ilgili çalışma yaşamına geç başlayacağım ama bilgisyar mühendisi olarak aç kalmam gibi geliyor. psikolojiden emin değilim tabii, yine de ilgimi çeken bir konu.

bu arada bilgisayar müh yüksek lisans yapma şansım var mı? lisansım alakasız bir mühendislikten. almazlar diye tahmin ediyorum

aklınıza gelen başka bir bölüm varsa yazabilirsiniz. bir de hangi üniversiteleri tavsiye edersiniz yüksek için. ytü, istanbul üniversitesi, marmara üniversitesi vs yüksek yapmaya değer mi? profilim odtü, itü, boğaziçi gibi üniler için düşük, başvuru bile yapmam bu ünilere.

evet, işsizlikten yüksek yapacağım da.

hobi olarak lisans, iş için yüksek lisans.

  • silver apple  (26.09.19 09:17:01)
psikoloji lisans için geç kalmıssın.

  • mikahakkinen  (26.09.19 11:51:26)
sonuçta insan isterse 60'ında da okur ama önemli olan yaşımdan dolayı parasız kalır mıyım psikoloji okursam. bir de yüksek gerekecek ve 36'da en erken mezun olurum.

  • s0phiesw0rld  (26.09.19 12:03:56)
önce ne istediğine karar vermelisin bence. asıl sıkıntının yaş olduğunu düşünmüyorum.
35 yaşından sonra insanlar mesleklerini bırakıp birkaç aylık kurslarla nefes terapisti, eğitim koçu vs. oluyorlar. eğer nasıl ilerleyeceğini belirlersen psikoloide de sağlam şekilde 5 senede ilerleyebilirsin.

  • not dark yet  (26.09.19 13:14:22)