Bankadan kredi alamama durumu

Merhaba yaşım 25.

3 yıldır sigortalı bir yerde çalışıyorum. Maaşımızıda 3 yıldır garanti bankasından alıyoruz. Ne zaman kredi ve kart başvurusu yapsam hep red alıyorum.Geçmişte avukatlık oldum ama şuanlık hiç borcum yok. Sadece kyk borcum var. Sanırım baya bi olumsuzum bankalar tarafından. Yani sonuçta 3 yıldır aynı işteyim. Bankaya gidip bireysel ile hiç konuşmadım ama. Bankaya gitsem kredi çekmek veya kart sahibi olmak için bi şansım olur mu? Teşekkürler

%90 verirler.

  • rusd  (04.09.19 20:54:54)
Sayın Vişne,

findeks'ten bir sicil almakla baslayabilirsin olaya. 10 15 lira olması lazım.

not: e devlet te veriyor ama aynısı degil. Findeks kredi notunu gosteriyor. nerde tıkanıklık var görebilirsin.
  • Techsavvy  (04.09.19 20:56:03)
vermeleri lazım başka bankaları deneyin lütfen. ing gibi.

  • turbo sadık  (04.09.19 21:04:31)
@turbo sadık

Online başvuru yapınca anında red veriyorlar. Bankaya gitsem oradaki arksdaşlar Anınd red veren sistemi nasıl olumlu yapacaklar ki?
  • Hayalperest Vişne  (04.09.19 21:08:27)
Bankalarla olumlu veya olumsuz alışverişinizin olmaması dezavantaj.
Kredi geçmişiniz yoksa netten red yemeniz normal.her red puanınızı düşürüyor sonraki başvuruları olumsuz hale getiriyor. Tavsiyem 3 ay hiç başvuru yapmayın. Sonra şubeden kredi kartı başvurusu yapın.kartı düzenli kullanın ve düzenli ödeyin.sonra kredi ihtiyacınız olduğunda yine şubeden başvurun

  • gurur  (04.09.19 21:22:59)
@gurur

Anladım teşekkürler.

Peki ya şubeye gitsem yarın 3 yıldır sonuçta sigortalıyım ve maaşım aynı bankadan. Verirler mi yoksa hiç boşuna yorulmayayım mı?
  • Hayalperest Vişne  (04.09.19 21:29:48)
Tabii ki gidin konuşun, devlet dairesi değil ya, özel şirket sonuçta.

  • firez  (04.09.19 22:54:07)
Kyk borcunuz ne aşamada? Benim vergi dairesine düşen e-haciz borcu olduğu için vermiyor mesela bankalar. Sabit gelir, iş, düzenli ödenen iki kredi kartı mevcut. Sürekli para giriş çıkışı olan bir banka hesabım ve son 3 yıl içerisinde düzenli ödeyerek kapattığım 2 kredim var. Ama cüzi miktarda limit artışını veya küçük kredileri bile vermiyor şu an bankalar. Bireysel ile görüştüğümde vergi dairesinin e-haciz uygulaması yüzünden karalistede olduğumu bu nedenle verilmediğini söylediler. Yine de en doğrusu banka ile gidip görüşmeniz. Uygulamalar bankadan bankaya değişiyor bazı şeyler şube çalışanının inisiyatifine de bırakılabiliyor.

  • Deathcomenearme  (04.09.19 23:40:12)
@Deathcomenearme

Teşekkür ediyorum. Gidip görüşeyim en iyisi
  • Hayalperest Vişne  (04.09.19 23:42:45)
Cevaplar biraz eksik. İşin doğrusunu yazayım. Şubeye gitsenizde bir şey farketmeyecek. Önce findeksten bir risk raporu alın. Orada en son icralık olduğunuz dosyanın kapanış tarihine bakın. Üzerine 5 yıl ekleyin işte o zaman o kayıt silinecek. O kayıt silinmeden kredi çekemezsiniz. Ancak kredi kartı çıkartabilirsiniz, garanti bankasına gidip bloke teminatlı kredi kartı almak istediğinizi söyleyin. 2000 lira para yatıracaksınız, o paraya bloke koyup size 2000 lira limitli kredi kartı verecekler. O kartın borcunu düzenli ödeyip kkb puanınızı yükseltebilirsiniz. Kkb puanını 1300 lere getirebilirseniz geçmiş icralık borçlara rağmen bazı bankalardan 5-10 bin tl kredi de kullanabilirsiniz

  • goodman  (05.09.19 00:52:42)
Ben benzer bir durum yaşadım. Maaş hesabımın bağlı olduğu şubeye gittim ve ihtiyacımı anlattım. Önce merkezden reddedildi. Sonra şube müdürünün onayıyla kredim çıktı. Ama tabii ki bu durumlara göre farklılık gösterebilir.

  • anten  (05.09.19 19:50:10)