[]

Hani "I'm loving you" denmezdi? Scorpions diyor ama?

Hatta I'm still loving you bile diyor. Ne iş?

youtu.be


 
ya onlar alman zaten boşver dfkd.

olur öyle.
  • tepedeki psychedelic adam  (26.08.19 09:50:40) 
McDonald's in da slogani 'I'm Lovin' It' tir. Iyice kafan karissin.

Oluyor oyle ya, siirsellik katsin diye yanlis kullanabiliyorlar. Bazi sarkilarda da mesela 'She don't love me anymore' gibi kullanimlar gorursun. Yanlistir ama kullanilir.
Bazen de 'ain't' kullanilir. Onu da ingilizce bilen kimse kullanmaz normalde.
  • skulldragon  (26.08.19 09:58:50) 
lisede ingilizce hocama sormuştum. tepedeki adamın dediği cevabı vermişti asdfasfd


  • kablelvuku  (26.08.19 10:06:11) 
sarki sozleri zaten (dikkat edersen turkce'de de oyledir) muglak, karisik, kurallara uymaz bir sekilde yazilir tarz olsun, kafiye olsun, muzige uysun vs diye. turkce ogrenmeye calisan birinin serdar ortac dinledigini dusun.


  • hot potato  (26.08.19 10:33:55) 
Love nadiren de olsa -ing ile çekilebiliyor fakat want fiilinde bu daha nadir. "I have been wanting" gibi geçmişte başlamış ve bir süre devam etmiş eylemler için perfect tense olarak kullanılabiliyor ama "i am wanting" kalıbını duymak çok kolay değil. Aslında lisede bize öğrettikleri kalıp ve kurallar geneli yansıtıyor. Çok katı değiller normalde. Kültür ve çeşitli gruplar arasında grammer yapı bozumları çok yaygın.


  • freakme  (26.08.19 11:00:26) 
I am wanting de diyorlar.


  • baldur2  (26.08.19 11:44:56) 
Ajda Pekkan'dan bir özlü sözle yanıt veriyorum:
Bugünü aslında nasıl sabırla bekledimdi...(bekle-dim-di)

  • cedilla  (26.08.19 20:25:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.