Eski kiracının su faturası

Kiraya çıktım ve önceki kiracı üç aylık faturasını ödememiş. 600 lira civarı borç var ve suyu açtırmaya gittiğimde muhtemelen bu borcun ödenmesi istenecek yeni abonelik için. Bu durum hakkında bilgisi olan var mıdır?(fikir yürütme değil de, bu olayı yaşayan tanık olan)

Bu faturaları kim öder?

Ev sahibine diyeceksiniz. O öder. Sonuçta kaporayi vermemiştir borcu biliyorsa. Ya da sen öde kiradan düşmeyi teklif et

  • westblack  (24.08.19 10:21:18)
Suyu kendi üstünüze alırsınız sorun olmaz. Eski kiracı aleyhinde icra takibi başlatacaklar, borç dairenin değil şahsın borcu.

  • de jure  (24.08.19 10:26:00)
Abonelik kimin üstüneyse o öder, abonelik kiracıdaysa ve ödenmeyen faturanın tarihleri kontratla eşleşiyorsa, ev sahibi ilgili kuruma bunu bildirdiği taktirde borç olsa bile yeni abonelik alınır, kurum borcunu ödemeyen kişiyle uğraşır. Bunlar ilk aşamada ev sahibinin işleri.

  • angelus  (24.08.19 10:26:35)
Kira sözleşmen ile gidiyorsun, yeni kiraciyim, yeni sözleşme yapicam diyorsun. Yapıyorlar. Eski sözleşme kimin üstüne ise, borç onundur. Yeni kiracıyi ilgilendirmiyor. Biz öyle yaptık.

  • prizmatik  (24.08.19 10:27:02)
Biz evi tuttuğumuzda su, doğalgaz, elektrik borcu vardı. Hatta üzerimize almadan bir ay kadar kullandık. Yeni abonelik açtırmaya gittiğimizde eski borçtan sadece kira sözleşmesinden sonra harcanan kısmı ödedik.

  • elphantgun  (24.08.19 10:53:44)
cevaplar için teşekkürler. bugün gittiğimde faturalar ödenmediği için mühürlenmişti sayaç. iski'ye kira sözleşmemle gittim ve 5 dakikada suyu açtırdım. 1 saat sonra da eve gelinip mühür çıkarıldı. önceki borçların ben bağlamadığını söylediler. istanbul gibi yerde işlerin bu kadar çabuk çözülmesi beni şaşırttı. başka arkadaşlar da aynı sorundan muzdaripse burayı okuyup bilgi alabilsinler diye yazıyorum

  • dizicolleague  (24.08.19 18:08:35)