Çat kapı gelen insanlar

Habersiz pat diye gelen insanlara (eş, dost, akraba, yakın/uzak arkadaş) yaklaşımınız nedir? Evde yokmuş ayağına yatar mısınız yoksa buyur eder misiniz?

kapıyı açmam sevmediğim biriyse

  • sameidiot solo  (16.08.19 17:49:35)
geldiği yer uzaksa (başka şehir, çok uzak bir semt, açarım. aynı şehirdeyse yakınsa açmayabilirim.

  • aziz dostum jack  (16.08.19 17:53:41)
Ben evde yoğum :)

  • dont eat me  (16.08.19 18:19:58)
Bana bunu arkadaşlarım yapıyor. ''Alkol almazsanız evde yokum'' diyorum. Alıp geldiklerinde balkondan bakıyorum, gösteriyorlar aldıklarını kapıyı anca öyle açıyorum.

  • eazy  (16.08.19 18:24:19)
yakın zamanda başıma geldi.
toplanmışlar bir araba dolusu insan. ve bunlar dostum da değil, akraba. telefon açmış, diyor ki "senin mahalleye geldik, evde misin"
programları önceki günden belliymiş. telefon açıp, "belki gelebiliriz" deseler bile yeterdi. ev hali oturuyordum, salaş halde. aralarında elini öpmem gereken akrabalar da var. evde yokum maalesef, dedim.
yalan söylemek yerine "müsait değilim" deseydim, anlamayacak, "bir şey beklemiyoruz ki" diyeceklerdi. kızacaklardı. anlayacak olsalar müsait olmadığımı söylerdim. ama yokum deyince bende yemek yeme planlarının olduğunu da öğrendim. iyi ki de yalan söylemişim. seviyorum yalanlarımı.

en az birkaç saat önceden haber edilmesini istiyorum. farklı şehirden gelip, eve beş dakika kala söyleyen insanlar var. kanka değilsek bu yapılanı hoş bulmuyorum. ama bunu akrabalara ve bazı arkadaşlara söylemek zor.
  • lovemyself  (16.08.19 18:34:51)
buyur ederim, misafir evde kafasina gore takilsin.

  • Leonardo~Da~Vinci  (16.08.19 20:17:05)
ben öylesini seviyorum. bizim eve şu zamana kadar kimse telefon açıp gelmedi. çok nadir yani. kapı zaten tam kapalı olmaz. salonda otururken lök diye girer konu komşu. bazen kanepede uyurken gelen kimse beni uyandırır kak biz geldik diye. biraz mahremiyet olsun istiyorum ama beceremiyorum. kaç defa hırsız girdi ama yok yani.

  • heidi'nin dedesi  (16.08.19 20:36:17)
ayni mahallede yasayan yakinligi olan es dost arkadas arasinda cok normal bence. en azindan 30 yas bandi icin diyorum, universiteliler icin oyle olmaz tabii. ben rahatsiz olmuyordum. ama uzak yerden gelenlere tahammulum sifir haber verilmeli.

  • mula  (16.08.19 20:59:14)
yakin samimiyetimin oldugu biriyse problem degil de, uzak biriyse gorusmem, her an herkesle gorusebilecek kapasitede biri degilim hem o gorguye sahip degillerse ben de musait degilim/yokum deme ozgurlugune sahibim. baska sehirden geliyorsa ve haber vermediyse evde olmadigim riskini en basinda almis olmali zaten

  • xvyz  (16.08.19 21:57:58)
annem seviyor böyle şeyleri.. her zile basan olduğunda gider kapıyı açardı..
kendisi artık yazlıkta yaşıyor, haliyle komşuları da kapıya gelmiyor tabi..
zaten benim tayfa asla habersiz gelmez, çoğunlukla da dışarıda buluşuruz..

ee annem yok.. yakın arkadaşlarım da evime gelmiyor..
durum böyle olunca bütün çalan zilleri güzelce umursamıyorum :)
  • strobist  (17.08.19 00:15:48)