Acilde kuduz aşısı yaparlar mı ?

Akşam üzeri kedi tarafından tırmalandım. Ufak bir sıyrık, kan bile gelmedi ama içim fena huzursuz oldu. Acile çok yakın oturuyorum, gitsem bir şey yaparlar mı?

Güncelleme: Acili aradım, "kuduz aşısı yapılıypr evet" denildi. Gidiyorum, bana şans dileyin.

(arefe gününde şu başıma gelenlere bakın)

Her hastane kuduz aşısı yapmaz, yapana gitmen lazım.

  • angelus  (10.08.19 21:16:33)
İnternette araştırdım sanırım bizim hastanede oluyormuş. Ama hastaneler bayram sonuna kadar kapalı, acile gitsem olmaz mı?

  • Avoiding The Puddle  (10.08.19 21:20:26)
Kuduz aşısı yapıyorlarsa acilde de yaparlar ama kedi tırmalamasıyla kuduz bulaşmaz ısırması lazım salya yoluyla geçiyor ama için rahat edecekse git tabii aşı yaparlar.

  • angelus  (10.08.19 21:24:36)
bir şey yapmazlar, acil intaniyeye sevkederler. kuduz aşısını intaniye yapar.

  • tururo  (10.08.19 21:24:41)
arkadaşımı sokak köpeği ısırmıştı acilde kuduz aşısı yapıldı.

  • damla sakızlı dondurma  (10.08.19 21:26:37)
kuduz asisi her hastanede olmuyor, senin hastanende varmis madem git

asi karnesi verecekler, ilk gun tetaNoz ve kuduz asisi yapiyorlar, sonra 3-4 tane da kuduz asisi oluyorsun bir kac gun aralikla

gecmis olsun
  • exlibris  (10.08.19 22:11:10)
Oldum arkadaşlar sağ olun. Acil ana baba günüydü arefe olmasına rağmen ama içeride 6dk. bile kalmadım. Hem kuduz hem tetanoz.

4 gün sonra tekrar gideceğim 2. doz için.
  • Avoiding The Puddle  (10.08.19 22:44:27)
Ekonomik kedi besleyeyim derken daha pahalı ürünü harcamış oldun XD kısmet. Geçmiş olsun

  • glamdr1ng  (11.08.19 00:48:09)
merhaba. kuduz sadece kanamayla bulaşır. kanamadıysa kuduz olmazsınız. ayrıca tırmıktan değil, tükürükten bulaşır. hayvanın tam o esnada patisini yalamış olup da patisinde sizi tırmalarken kanınıza girmeye yetişecek kadar kuduz mikrobu olması ihtimali gerçekçi olamayacak kadar düşüktür.

  • bir garip melek  (11.08.19 12:18:52)