Bulaşık makinesine bişey oldu

Lan benim neyime bulaşık makinesi çalıştırmak ya.

İçine küp plastik içinde detarjanı koydum. Haznesi var. Neyse kapadım. 3’e getirdim açtım. Son 4-5 saniye sonra dedim 2’ye getireyim 2 ekonomik yıkamaymış. Neyse çalışır halde bıraktım ben bunu. 1 saat sonra falan pat pat sesler geldi arkaya arkaya. Sürekli ama. Hani bişey patlar ya. Poşet gibi. Kuvvetli ama. Dedim noluyo. Korka korka girdim mutfağa. Açtım içini. Deterjan açılmamış makine içinde bi yerde. Su yok hiç sulanmamış bulaşıklar. Detarjanı çıkardım attım. Ama hala devam ediyo pat pat. Bi de koku var. Gaz mı yanık mı bilemedim. Makine kapağı açık duruyo öle. Az önce gittim yanına tekrar koku gitmiş gibi. Napsam. Hafta içi çalışıyorum. Evden çıksam bişey olur mu. Allah korusun ya. Bi daha deneyeyim mi çalıştırmayı. Bulaşığında değilim ben yıkarım da eve bişey ole diye korkuyorum ama koku gitmiş gibi. Hay anasını ya.

fisini cek once
icine koydugun tabak catal falan pervaneleri engellemis olabilir ses ondan cikmis olabilir.

ama koku var diyorsun, yanik kokusu gibi mi? kablolari kontrol et, her ihtimale karsi fisi cek

sonra servis cagirirsin
  • exlibris  (03.08.19 15:10:04)
bence de bişey olmuş. pervaneler bir bulaşığa takılıp dönememiş olsaydı o kadar gürültülü olmazdı. çünkü pervaneleri döndüren bir motor yok, pervanenin içine giren suyun merkezkaç kuvvetiyle dönüyor pervane. yani bir şey dönmesini engellese bile sadece bulunduğu yerde kalıyor. koku da yapmıyor.

makinayı çalıştırdıktan hemen sonra program değiştirmek belki bir hasar vermiştir. önce mevcut programı iptal etmeliydin. bir daha çalıştırma. servisi ara +1
  • istanbul kanatlarimin altinda  (03.08.19 15:46:19 ~ 15:47:14)
Su gelmemesinden olmuştur büyük ihtimalle. Bizim makinede de aynısı olmuştu servis çağırdım. Su borusu makinenin arkasında kıvrılmış ve makine su alamamış. Ama bizimkinde makineden ses gelmiyordu. Sesin sebebi ya pervane bir şeye sürekli çarpıyordur ya da makinenin motorunda bir sıkıntı oluşmuştur. Su girişlerini kontrol ettikten sonra bir de boş olarak çalıştırmayı deneyin.

  • hayalhayal  (03.08.19 17:39:11 ~ 17:39:39)