Size de oluyo mu ben mi malım

Cinayet romanı okuyorum. Ahmet ümit seviyorum çok bitirdim ama hepsini. Grange’dan şeytan yeminini okuyorum az kaldı. Gel gör ki seviyorum, keyif alıyorum, merak ediyorum ama kişileri hatırlayamıyorum. İsimler yabancı.

Kim kimdi. O olayı yapan kimdi? X in peşindeyim diyo mesela. Y o x kimdi. Ne yapmıştı. Hatırlamıyorum yani direk hatırlamıyorum. Kötü oluyo öyle olunca. Napmak lazım size de oluyo mu :/

Roman okumam ama bazi filmlerde oluyor bana.

  • stavro  (23.07.19 22:23:10)
ahmet ümit hiç okumadım ama rus isimlerinden dolayı özellikle dostoyevski okurken yaşıyorum evet.

  • aziz dostum jack  (23.07.19 22:27:03)
dostoyevski okurken sürekli karakterleri unuyorum. ulan bu kimdi diyorum. rus edebiyatı kafa karıştırıyor birde hep isim soyisim şeklinde yazıldığı için çok yorucu oluyor. mesela sadece ivan dese tamam ama her satırda ivan alxsanderyiç yazınca beyin error veriyor.

  • ayseee  (23.07.19 22:29:56)
Eksik yazmışım bi de ahmet ümit kitaplarında olmuyo bu. Hayırlıyorum isimleri. Ama bu elemanda bir sürü isim karakter mekan var. Hepsi yabancı dilde. Hatırlamıyorum. Sonunda mesela o etkiyi vermiyo. Aa buymuş diyemiyorum çünkü hatırlamıyorum :d

  • the real brad pitt  (23.07.19 22:31:45)
Bu sebeple Yüzyıllık Yalnızlık beni benden aldı, kendimi gerizekalı gibi hissettim okurken.

  • sopiro  (23.07.19 22:47:35)
Jean-Christopher grange'in 5-6 kitabını okumuştum yıllar evvel -7 sene olmuş- kapaklarına bakınca sadece konuları aklıma geliyor, karakterler hak getire. okurken de dediğin gibi kim kimdi ne neydi karışmıştı.

ne yapmak mı lazım? tadını çıkar.
  • nickimi verin bana  (23.07.19 22:59:29)