lisans ve 2. üniversite bölüm seçimi

merhaba,

ben birinciyi bitirdikten sonra şimdi önümüzdeki senelerde biraz rahatım diye bu sene öss'ye girdim. kimsenin hakkını yemeyeyim diye bulunduğum şehirde kontenjanı dolmayan bölümlerden birini yazayım dedim.

tarih okumak istiyordum hep ama burada tarih yok arkeoloji var. kontenjanı da dolmamış. burayı tercih edecem.

ek olarak, anadolu ve istanbul ünilerinin "ikinci üniversite" adı altında imkanları var bildiğiniz üzere.
bunların ikisinde de "tarih" bölümü var, istanbul'dan tarih'i seçtim diyelim anadolu'da hangi bölüme kayıt yaptırayım kararsız kaldım.
size sormak istedim.

kısaca özet geçersek :
arkeoloji + tarih lisans bölümlerinin yanına hangi bölüm tercih edilmeli:
-felsefe
-sosyoloji
-türk dili edebiyatı
-kamu yönetimi
-işletme
-iktisat

dediğim gibi süre konusunda rahatım. üçünü de götürebilirim diye düşünüyorum. hangisini seçmeliyim ?

Bitirdikten sonra ne yapmak istiyorsunuz yazmamissiniz ama tarih ve arkeoloji yi seven biri,bence sosyoloji de mutlu olur.

  • Rh Negatif  (18.07.19 19:14:59)
@rh negatif
bitirdiğimde iş hayatıma bir katkısı olmayacak. sadece ilgim olduğu alanlarda kendimi geliştirmek istiyorum o kadar.

öneri için teşekkürler.
  • haintospik  (18.07.19 19:17:41)
arkeoloji saha çalışması gerektiriyor bence güzel bölüm. sosyoloji boş bölüm. iktisat hakkıyla öğretilmiyor. arkeoloji > edebiyat > felsefe diyorum ben

  • meldaras  (18.07.19 19:41:21)
iktisat ve işletme dışındaki bölümler sadece okumuş olmak için okunur. çerez niyetine. kariyer planları varsa aöf işletme veya iktisat bitirmiş bir yerlere gelmiş çok insan var.

  • war of the world  (18.07.19 22:26:30)