"Yasal stajyer maaşı" ne kadar?

Ne kadar bu maaş?

çalıştığın iş saati bölü normal işçinin aylık çalışma saati çarpı asgari ücret diye biliyorum.

  • ayiadam  (08.04.10 03:22:29)
yasal stajyer maaşı diye bir şey yoktur. Stajyer ücret almaz ancak iş yerinde de üretim amaçlı bulunmaz. haa stajyerleri it gibi çalıştırıyorlar o başka mesela yapacak birşey yok

  • Bigvocate  (08.04.10 07:31:42)
210 tl civarı.

  • ykyt  (08.04.10 08:11:52)
"asgari ücretin %30'undan az olamaz" der kanun.

kaynak: 3308 sayılı mesleki eğitim kanunu'nun 25. maddesi.

"Madde 25 – Aday çırak, çırak ve işletmelerde meslek eğitimi gören öğrencilere ödenecek ücret ve bu ücretlerdeki artışlar; aday çırak veya çırağın velisi veya vasisi veya kişi reşit ise kendisi; öğrenciler için okul müdürlüğü ile işyeri sahibi arasında Bakanlıkça belirlenen esaslara göre düzenlenecek sözleşme ile tespit edilir. Ancak, işletmelerde meslek eğitimi gören öğrenci, aday çırak ve çırağa yaşına uygun asgari ücretin% 30'undan aşağı ücret ödenemez."
  • kibritsuyu  (08.04.10 08:17:16 ~ 08:20:30)
hocam ben de staj yapıyorum özel bi şirkette net verilen ücret 230 ama bazı firmalar daha az veriyor (bkz: pocket money) bazıları olayı abartıp 500 veriyor yani gideceğin yere göre de değişir ama maaşdan önce oradan cıkınca sana sağlam referans olabilecek bi yere gitmen benden sana tavsiye.

  • Becks  (08.04.10 10:35:02)
yasa %30 un altında olamaz der. patronlar kanunu! da %30 dan yukarı olamaz der. ve asgari ücretin %30 unu alırsın o da 210 tl civarıdır.

  • hayur  (08.04.10 11:08:32)
3 sene önce turkcellde 565ytl arti 210ytl lik yemek fisi ustune ulasimdi.

  • kush  (08.04.10 11:52:23)
köleler ne zaman maaş almaya başladı ayol.

  • fukka  (08.04.10 13:17:59)
lise stajyerleri için asgari ücretin 1/3ünden az olamaz.
üniversite stajyerleri için ise şirketin insafına kalmış. ya hiç vermiyolar ya da asgari ücreti ay içinde çalıştığı gün sayısına göre oranlayıp veriyolar.

  • elenika  (08.04.10 17:04:55)
peki ben bir soru sorayım.
mühendislik öğrencisi, uzman sayılmasa da bayağı bilgili. bu yaz 20 iş günü kısa dönem staj yapacak. büyük firmalarla irtibat halinde ve büyük ihtimalle Türkiye'de elektronikte öncü bir firmada staj yapacak. bu kişi ne kadar stajyer maaşı alır ? stajdan sonra derler mi sana burs bağlayalım mezun olunca gel bizimle çalış ?

  • Ayiyogi  (08.04.10 17:57:59)