LGBTİ'yi destekleyip ensest ilişkiye karşı olanlar

Ne fark var? Karşılıklı rızaysa karşılıklı rıza, birini savunup birini yanlışlamak ikiyüzlülük değil mi?

Nasıl ki LGBTİ haklarının devletler tarafından yasallaştırılması çok yeni bir şey ise gelecekte ensest ilişki için de aynı şey olabilir. İleriki teknolojinin doğacak çocuğun genetik riskini kontrol altında tutabilecek olması çok güç görünmüyor. Tabudan başka hangi problem kaldı ensestin önünde? Ensest ilişki de eşcinsellik gibi insanoğlunun tarihinde her zaman var olmuş olsa gerek (kaynak belirtilmeli).

Soruya bir cevap değil ama bakış açım bu.
  • estranged  (03.07.19 00:25:09)
2 yetişkin insanın arasında olan ve karşılıklı rızaya dayanan herşey sadece bu iki insanı ilgilendirir. Kendini demokrat, liberal ya da diğer benzer batı referanslı düşünce akımlarıyla tanımlayan herhangi birinin bunlara karşı çıkması ikiyüzlülüktür. "Ahlak" ya da dinleri referans almazsak bunlara karşı durulmasina neden olacak herhangi bir sebep de yoktur.

  • ciagra  (03.07.19 01:10:50)
  • cilekesgargi  (03.07.19 01:26:13)
ensestte karşılıklı rıza gri bir alan bence. bir çocuğu yetiştiren kişi bunun normal hatta doğru olduğunu dikte ederek manipüle edebilir.

yani ensestte istismar ihtimali daha yüksek.
  • Ufuk  (03.07.19 01:35:36)
Sizin mantığınıza mantık silsilenize prefrontal korteksinize (varsa) tüküreyim. Bu kadar ahlaksızlık cidden fazla. İki kişi arasında rıza varsa bilmem ne falan. Bunu rahatça yazan adam kendi kızıyla annesiyle ilişki anlamına geldiğinin farkında mı acaba?

  • Trene çelme atan adam  (03.07.19 02:02:35)
geçmişte anormal olarak görülüp bugün görülmemesinin nedeni araştırma. psikiyatri camiası 50 yıl önce patoloji derken bugün demiyor. çünkü yıllarca takip, istatistik vs ile anlaşıldı ki LGBT bireyleri böyle. yaradılışları bu, tedavi ile değiştirilebilir bir durum değil. onlar istemezler mi bu kadar homofobik insan varken heteroseksüel ilişki yaşamayı? onlar istemezler mi nefret suçu nedeniyle öldürüleceğine toplumun "normali" gibi yaşamayı? değişebilen bir şey olsaydı değişirdi. 20 yaşına gelip karar vermiyorlar. baktığınızda 6-7 yaşlarından itibaren farkında onlar cinsel yönelimlerinin, cinsel kimliklerinin.

ensest dediğimiz olayda çocukluktan başlayan bir süreç var aile içinde. yani baktığınızda o çocuk daha 5 yaşında, 10 yaşında taciz ediliyor, yetmiyor tecavüz ediliyor. rıza mı şimdi bu? ne olduğunu anlamıyor ki.
  • master of ceremonies  (03.07.19 09:05:31)
@master of ceremonies, senin dediğin şey taciz, ensest değil. Karşılıklı rızadan kasıt, 18 yaşını geçmiş bireylerin kendi istekleriyle/iradeleriyle bilinçli bir şekilde karar vermeleridir.

  • ciagra  (03.07.19 09:36:05)
ikiyüzlülük tabii ki. ancak, lgbti son 10 yıldır böyle masumlaştırılıp halka sunuldu, Netflix buradan iyi para yemeğe başladı. bundan 30 yıl önce hastalık olarak görülüyordu. Demek istediğim, 10 yıl veya daha uzun bir süre sonra ensestte yaygınlaşıp masumlaşacak.

  • giovanne  (03.07.19 09:50:14)
evet ikiyüzlülük. ensest ilişkiyi desteklemek moda olunca onu da desteklerler.
şimdilik sadece lgbti desteklemek moda.

ben her ikisini de destekliyorum. murat başoğlu'ya yazık ettiler.
  • dafuq  (03.07.19 09:52:36)
18 yaşından büyük olmak ve herhangi bir psikolojik rahatsızlığı, zihinsel problemi bulunmayan bireyler, yine asgari olarak benzer şartlara sahip kişilerle her iki tarafın da hiçbir tesir altında kalmadan kendi hür iradeleriyle olmak koşuluyla birlikte olabilir.

tabi ensest ilişkinin en büyük handikapı çocuk olayı. yalnzıca bu konuda kısıtlama getirilmeli bence.
  • reanarchy  (03.07.19 09:55:50)
temelle dursunun akvaryum fıkrasını bilen bilir. bilmeyen için de buraya bırakıyorum. www.diyadinnet.com

bu soruyu soranların bu fıkradaki temelden tek farkı muhtemelen isimlerinin temel olmaması, yoksa mantık aynı.
  • re noreno  (03.07.19 10:11:01)
Bir mantigi yok, tutarlilik aramamali.
Escinsellige tamamen normal diyoruz ama ortalama bir escinsel partner bulamadigi icin depresyona girip hayati karariyor. Cunku erkeklerin %97si falan hetero. Nasil bulacak? Cok sansli olmasi lazim. Escinsellik normal oldugu icin boyle:) Yetiskin erkeklerde kanser hastasi sayisina baksan escinsel sayisindan fazla cikabilir.
90li yillar escinsellerin hastalik kapip olmesiyle gecti. Kan alinmiyordu escinsellerden. Almanya hukumeti anca gecen sene "yilda bir kontrole girmesi kaydiyla"
kan alinmasina izin verdi homoseksuellerden.
Homoseksuellik cok normal evet. Cok sey var gerek yok bu argumanlara, escinselligin normal oldugunu dusunen dusunmeye devam edecek.

Gun gelir ensest iliski promote edilir, o zaman da onu savunuruz, takilma.

Ama genelde enseste de "birakiniz yapsinlar" seklinde yaklasiliyor, bu acidan ikiyuzluluk yok.
Bana sorarsan escinselligin normal bir cinsel yonelim oldugunu, escinselligin dogal oldugunu kabul etmemekle birlikte benden uzak olsun istedigini yapsinlar tarafindayim.
Ensest icin birakiniz istedigini yapsinlar demem. Bunun sonu cok kotu yerlere gider, dogrudan kimseye zarari olmasa da uzun vadede toplumun anasini s*ker. Bu yuzden yasal yoldan engel olunmasa da en azindan hos karsilanmamasi, yazisiz bir etik kurali olarak kalmasindan yanayim.
Bazi yazisiz etik kurallari dogal olarak gelisir, dogal duzeni korur. Canlilarin biylojisi ile birlikte bu etik mekanizmalari da evrimleserek dogal duzeni kusursuza mumkun oldugunca yaklastirmaya ve duzeni korumaya oynar.
  • stavro  (03.07.19 10:33:46 ~ 11:17:19)