[]

"istanbul için yeni bir başlangıç"

istanbul'un her yerinde eimamoğlu'nun resmi ve pankartlar var.

merak ettiğim, imamoğlu bu pankartları kendi cebinden mi (seçim bütçesi) yaptırıyor, yoksa ibb bütçesinden mi?

ibb bütçesiyle yapılıyorsa, imamoğlu tasarruf ve israf konusundaki söylemleriyle ters düşmüş olmuyor mu?

ne diyorsunuz?

 
bal gibi de israf

valinin astığı istanbula hizmet israf değildir pankartlarının bile bir anlamı vardı

2. noktada kendi ismini resmini kullanması belediyenin bir kurumsallığı olmalı

akp de bu afişlerden puan kaybetmişti kaybettiği seçime teşekkürler istanbul yazarak
e5 de salak salak yerlere seçim afişleri bastırarak (belediye özel reklam yeri hazırladı cevizlibağda yeşil alanı peyzajı rezil etti: üstelik bu masraf belediye bütçesinden karşılanmıştır)
ama levhalara asılan pankartlar büyük ihtimalle akp nin seçim bütçesinden karşılandı

bunları seçim bütçesinden bastırmadıysa eksi puan
  • bir soru sorcam  (02.07.19 15:09:15 ~ 15:11:55) 
@hep mutlu olmak istedim

haziran seçimi öncesi ibb'nin "israf değil icraat yaptık" konulu pankartlarına "israf devam ediliyor." demişti imamoğlu. o nedenle israf dedim.

yine de bir çelişki var gibi geliyor bana. yok mu artıran, başka sözü olan?

not: bu arada istanbul'da ekrem imamoğlu görmek o kadar keyif veriyor ki, anlatamam. sadece kafama takıldı bu iş.
  • avianthem  (02.07.19 15:10:23 ~ 15:27:41) 
ortada efektif bir harcama yok aslında bu tip pankart afişler için. ha parasla bi eksisi olsa bile bu işin yapacağı tassarufların yanında küsürat olarak bile tutmayacak bir icraat. hafta sonu nekadar araç kiralanmış göreceğiz mesela yenikapıda


  • HasanK  (02.07.19 15:11:43) 
hocam istanbul butcesinin yaninda pankartin cidden lafi olmaz.

koprulerde vb cin keranesi gibi her turlu pankarta karsi olsam da varsa bir yolsuzluk vb carsaf carsaf assin yayinlasin. cunku millet de gormek istiyor.
  • eindaclub  (02.07.19 15:15:44) 
bugün konyadaydım her yer vakıf cemaat iktidar tüm parasını buralara aktarıp çatır çatır para kaçırıyor. muhalefet 25 yıl sonra istanbulu almış 2 3 afiş mi batıracak istanbulu. pr reklam önemli şeyler.


  • mikahakkinen  (02.07.19 16:07:30) 
O reklam panolari IBB'nin degil mi zaten? Yanlissam duzeltin ama disari reklam vermis olmuyor bu sekilde. Yani bir binanin dis cephesini kiralayip afis asarsin o tamam.


  • stavro  (02.07.19 17:15:52) 
israf +1


  • candide  (02.07.19 17:44:21) 
Aynı şeyi sabah düşündüm. İbb istanbula hizmet israf değildir pankartları astığında yine israf yapıyorlar demişti. Demek ki ibb nin de panosu olsa yine israftan bahsedebiliriz. O zaman teşekkürler pankartları da israf. Azdır çoktur bilemem ama tutarlı değil.


  • cilekli krep  (02.07.19 17:54:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.