İş İlanı Sorusu

Arkadaşlar selam,

Şu aşağıdaki bir iş ünvanı. Oradaki 80 - 100% ne anlama geliyor olabilir?

Value Chain and Operational Excellence Manager Bushings (80-100%)

Edit: İş İlanını Ekleyeyim

www.linkedin.com

2 durum olabilir;

1. %80-100 seyahat belirtebilir
2. 2 ayrı iş var gibi duruyor, %80 value chain manager olarak %20 de operational excellence için çalışılacak (o da proje olursa)

iş ilanını görebilirsek, daha net cevaplar gelir.
  • Jesus Christ  (10.06.19 13:40:22 ~ 13:42:29)
tasks
Monitor key indicators of operational excellence and prepare reports, in addition to acting as key point of contact for questions relating to operational excellence issues

2. madde geçerli demek ki. operational excellence ile ilgili sorunlar, projeler olursa cevaplayıp, katılacaksın, onun dışında asıl işin "Monitor key indicators of operational excellence and prepare reports"
  • Jesus Christ  (10.06.19 13:58:22)
jesus,

2. önerin gibi olsaydı 80-20% gibi bir şey yazardı diye düşünüyorum. 80-100% zorlama bir çıkarım gibi değil mi? hani birisi 80%, biri 100% olamayacağı için, birisi 80% ise diğeri de 20%'dir gibi?

biraz araştırınca full time/part time anlamına geldiğini gördüm. haftalık full time süresinin 80%'i anlamına geliyormuş. yani haftada 3 gün tatil, 4 gün iş olabilir bu durumda??

"the percentage represent the percent of an average work week the person would work."

"100% means full time employment, 80% means only part time employment (80% of what would be full time)"
  • givemesomesubstance  (10.06.19 14:19:20)
@givemesomesubstance, olabilir tabii ki, job poster'a sormak lazım.

şirketin benzer başka ilanları da var. haklı olabilirsin.
  • Jesus Christ  (10.06.19 14:22:55 ~ 14:23:07)
@givemesomesubstance

ya medeniyete bak, aklıma bile gelmedi 4 gün çalışma 3 gün tatil gibi bir olasılık
  • qui gon  (10.06.19 14:31:30)
burada bahsi geçen part-full sisteminde, full'den biraz olan pozisyon. ama pozisyon %80'lik olunca maaş ona göre olur. ama sizin full time (%100) tercih etmeniz mantıklı olur. elçilik genelde full time işler için vize veriyor.

  • helenart  (10.06.19 19:32:02)