başım belada, hoca beni yakacak gibi.

Merhaba, hemen konuyu kısaca anlatayım, şimdi dersteydik ve hoca yemeğe gidecekti, son birkaç arkadaş kaldı, hoca da anahtarı verdi bize, yani diğerleri almadı ben aldım ve veririm size dedim neyse, cebimde unutmuşum ve hocaya vermemişim, öyle çarşıya gittim, bu arada anahtar da hocanın değilmiş, kendi anahtarını kaybetmiş ve bölüm başkanından almış, neyse otobüsten tam indim telefonum çaldı, baktım abla arıyor, sınıftan birisi kendisini üstün gören ve herkesi ezen biri, hocanın kankası gibi yalakacı birisi, neyse diyor hoca sinirlendi 5 dakikaya anahtarı istiyor, benim de acil işim var anahtarı 5 daklikaya getiremem zaten çarşı ile üniversite 45 dakika diyorum, neyse bu diğer bir abla var ona verdi telefonu o daha ılımlı ve iyi birisi, durumu anlattı anahtar hocanın değil, bölüm başkanı da soruyor, senden anahtarı istiyor diye, dedim geliyorum, ama geç gelirim 30-45 dakiyaya gittim anahtarı bu diğer ablaya verirken biraz da hata yaptım masada oturuyordu, masaya attım anahtarı, amamcım tepki değildi, hatta anahtarı verdikten sonra hoca bana neden kızsın ki, çocuk değilim insanlık hali falan dedim, kusura bakma falan dedim, ama hoca orada değili bu kadın da yememiş içmemiş direkt gidip abartarak olayı anlatmış, bugün gittim okula baktım bir arkadaş daha varsa derse giren hoca seni bitirecek mahvedecek çok sinirlenmiş diyor,hocanın yanına gittim derse giriyordu, sana çok sinirlendim sonra konuşacağım seninle falan dedi, şimdi ben bu adamın yanına gidince ne diyeyim ne yapayım da olaydan sıyrılayım adam zaten biraz disiğlinli ve takıntılı, çocuk gibi azarlıyor herkesi beni de azarlıyor derste falan ufak şeyde, bu olayla birlikte herhalde dersten bile bırakır diye düşünüyorum ya, ya tepki koyar umursamaz beni, ve kötü davranır.

Dersten kalman kaçınılmaz görünüyor.
Anahtarı atman da her dilde büyük ayıp. Kadınla bir meselen yok nihayetinde. Ben hoca oldam direkt bırakırdım.
Bu saatten sonra efendi takılmaktan başka çaren yok. İnşallah insaflı biridir hoca.
  • somethinginthewayshemoves  (26.04.19 22:52:55)
O halde, ne derseniz eyvallah hocam, özür dilerim deyip infazını bekleyeceğim, dersten bırakma veya disipline sevk etme gibi.

  • aretwoane  (26.04.19 23:51:24)
siz üniversite mi okuyorsunuz? normalde de mi böyle anlaşılmaz yazıyorsunuz yoksa kıçı kırık bir hocadan duyduğunuz korkudan dolayı mı bu?

  • ryhmer  (27.04.19 00:09:46)
o dersten kaldın.
kabahat sende. anahtarı alıp geri vereceğini söylemişsin. istediklerinde okulda olmadığını yarım saate kadar geleceğini söyleyip insanları orada ağaç etmişsin.en sonda da anahtarı masaya atmışsın (bu küfür etkisi yapar).
disiplinli ve takıntılı biriyse adamın aklına çıkmayacak şekilde geçtin demektir. dersten kalırsın ayrıca o adamdan da bir daha ders alamazsın....
geçmiş olsun.
  • tururo  (27.04.19 00:31:41 ~ 01:54:45)
Ben dersten kalmayı umursamayan bi öğrenciydim hocalarımız da ayının tekiydi kimseye anahtar falan vermezler, odaya girip kapılarını kilitler içerde olsalar bile tıklayınca açmazlardı soru sormayalım diye. Görünüşe bakılırsa sen öyle değilsin, ortamın da öyle değil. Bi kutu çikolata al çiçek al git hocaya özür dile, abladan da özür dileyebilirsin çok strese girdim ne yaptığımı bilemedim diye vs.
Sonrasında kendisi bilir, bırakırsa ebedi düşman kazanmış olur ama sen en azından elinden geleni yapmış olursun için rahat eder.

  • megalomaniac  (27.04.19 01:45:14)
"seninle sonra konuşacam" dediyse iş düşündüğün gibi kötü değil. aşırı kızan hoca belanı z.kmeyi kafasına koyduysa seninle hiç muhattap olmaz. git durumu anlat. ordaki anahtarı verme olayında anahtarın elinden ivmeye fırlayıp masaya geldiğinden bahset. anahtarı önüne atmak isteseydim sonrasında durumumu münasip bir dille anlatmazdım, zaten diye anlat. sizi ve bölüm başkanını zor durumda bıraktığım için özür dilerim de. bırak hoca da biraz esip gürlesin. ama sonu nasıl biterse bitsin birkaç kez daha yanına uğra, hal-hatır sor. ayrıca hocanın yanına gitmeden önce bölüm başkanının yanına gidip durumu anlat, aksiliğin senden kaynaklandığını belirt, önce ondan özür dile. hocanın yanına gidince bunu da belirt, hocam bölüm başkanına gittim böyle böyle dedim diye.

en önemli mevzu öncesinde terbiyesizlik yapmadığına ikna etmen, ve konuşurken terbiyesizlik yapmaman. yok normal bir hoca terbiyesizleşip işi kişiselleştirmediği sürece öğrencilere kin tutmazlar
  • yemrem  (27.04.19 02:28:00)
Özür falan dileme aradaki kadın kendine pay çıkartmak için seni pandiklemeye kalkmış. Kesinlikle o kadınla geçmişte sorunlarınız olduğuna dair bir hikaye uydur hocaya anlat mağduru oyna yoksa senin hanene eksi yazar bu olay unutma hacı baskın basanındır.

  • ZetaStar1903  (27.04.19 02:42:59)
dersten niye kalasın ki? hocaya git durumunu anlat. toparlanamayacak bişey yok.

  • elorelia  (27.04.19 09:48:05)
Hoca disipline çok takıntılı birisi, yani konuşurken sözünü kesince bile, kızan birisi ki, bu durumda şansım çok düşük, sanırım odasına gidip ilk fırsatta ne derse haklsınız diyerek söz sırası bana gelince savunmamı duruma göre vermem, anahtarı atarken artistlik gibi amacım yoktu, ama gergindim ve stresliydim, hocaya direkt mesaj da attım, ve ablaya da dedim hocaya dersin kusuruma bakmasın, dalgınlığıma geldi diye.

  • aretwoane  (27.04.19 10:33:12)
Acik acik konus, en sirin halinle iyi niyetli cümleler kur.

"Hocam özür dilerim, kusura bakmayin, insanlik hali cebimde unutmusum!" gibi
"Mail atarak durumu aciklayip bir yanlis anlasilmaya daha mahal vermek istemedim, gelip yüz yüze konusursak daha iyi olur diye düsündüm!" de.
Hoca seni cagirmadan sen adim atip yanina git.
  • chitosan  (27.04.19 11:04:08)
her şeyi olduğu gibi anlat. bir şey yok bunda. hocam unutmuşum, aceleyle dönmek zorunda kalınca gerildim de. kıza da git, ona da söyle aynısını. unutmuşum dönmek zorunda kalmak beni strese soktu ama sen de az malın gözü değilmişsin. hemen gidip hocaya yetiştirmşsin. aferin kızım bu hayatta sırtın gelmez de.

  • for day to break  (27.04.19 11:47:11)
Bence de kurtarılamayacak bir durum yok. Tüm iyi niyetin ve dürüstlüğünle. Anlar neden anlamasın durumu. Korkma halledersin.

  • turuncu tonlarda  (27.04.19 13:02:26)