"Have Happen " nasıl bir kalıp bu bakabilir misiniz ?

şöyle bir cümledeki :" These are rules that we want to have happen in our game"

want to have happen. ne demek bu perfect infinitive değil. anlamı ne oluyor . we want to have happened tarzı bir şey olmaz mıydı ?

yoksa bu bir causative ve şöyle mi yani bu kuralların " olma"sını istiyoruz tarzında , bu kuralları bir"somebody " olarak mı koymuşlar like i have veli fix my car tarzı

Nerede yaziyo bu?

  • onurgul  (25.04.19 11:33:26)
bir oyun yapımı programını öğreten video eğitim setinde

  • trablon  (25.04.19 11:36:05)
"Oyunumuzda olmasını istediğimiz kurallar" diyor işte. Sonda verdiğin örnek gibi aynen. "Olma"sını sağlamak gibi bir mantık.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (25.04.19 11:39:26)
bir çeşit ettirgen eylem. make happen anlamında kullanılmış. "we want to make these rules happen" gibi düşünebilirsin.

  • sir gawain  (25.04.19 11:47:10 ~ 11:48:00)
sir gawain +1

  • givemesomesubstance  (25.04.19 11:51:51)
olsun istiyoruz demek. biz de aynı kalıbı kullanıyoruz.

  • babilbaligi  (25.04.19 12:09:00)