[]

"Have Happen " nasıl bir kalıp bu bakabilir misiniz ?

şöyle bir cümledeki :" These are rules that we want to have happen in our game"

want to have happen. ne demek bu perfect infinitive değil. anlamı ne oluyor . we want to have happened tarzı bir şey olmaz mıydı ?

yoksa bu bir causative ve şöyle mi yani bu kuralların " olma"sını istiyoruz tarzında , bu kuralları bir"somebody " olarak mı koymuşlar like i have veli fix my car tarzı

 
Nerede yaziyo bu?


  • onurgul  (25.04.19 11:33:26) 
bir oyun yapımı programını öğreten video eğitim setinde


  • trablon  (25.04.19 11:36:05) 
"Oyunumuzda olmasını istediğimiz kurallar" diyor işte. Sonda verdiğin örnek gibi aynen. "Olma"sını sağlamak gibi bir mantık.


  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (25.04.19 11:39:26) 
bir çeşit ettirgen eylem. make happen anlamında kullanılmış. "we want to make these rules happen" gibi düşünebilirsin.


  • sir gawain  (25.04.19 11:47:10 ~ 11:48:00) 
sir gawain +1


  • givemesomesubstance  (25.04.19 11:51:51) 
olsun istiyoruz demek. biz de aynı kalıbı kullanıyoruz.


  • babilbaligi  (25.04.19 12:09:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.