Fitness'a gidiyor musunuz gidenlere Bir sorum var.

3 aydır spora gidiyorum, kol 31'den 35 oldu, diğer her yer 5-6 cm genişledi,ç. fena değil, amacım bir anda gelişmek değil zaten, neyse benim sorunum bu 3 ayda 65'ten 66'ya çıktım sadece, boyum 184 falan, bacak, omuz, karın her şeyi çalışıyorum, belim 82'den 75 e kadar inceldi, şimdi ben karbonhidrat da alıyorum kilo için fakat, kilo alırsam yani abartırsam bel ve karın yağlanır diye korkuyorum, bu sefer sil baştan olur, fiziği böyle tutarken nasıl kilo alabilirim? mesela belim 75 ve kemikler gözüküyor neredeyse ama sorun arka bel arka karın denilen kısımda et ve yağ birikimi, o kısım yüzünden kadınsı bir fiziğe sahibim, yani örnekle :
www.burcmagazin.com
şu şekilde duruyor. sinirimi bozuyor.
i40.tinypic.com
buradaki yağlar nasıl erir.
cinsiyet erkek, yaş: 24.
sizlerin deneyimleri nedir?

Ben de kilo alamama durumundan şikayetçiydim ama sonra 3 haftada 3.5 kg aldım karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenerek. Üstelik bu kilonun büyük bölümü vücuda homojen yayıldı. Beslenme ve spor programına uyarsanız yağlanma olmuyor. Önemli olan doğru programları düzenli takip edebilmek.

Tabii metabolik olarak nasıl bir vücudunuz var bunu bilemem.
  • desdenova34  (21.04.19 13:43:57)
Bir kere çok zayıfsın. Yağlanmaktan korkup karbonhidrat almaktan çekinmen durumu daha kötü yapar. Sana yapman gerekenleri söyleyeceğim şimdi.

www.agirsaglam.com

Bu sitedeki yağ oranı hesaplamayı kullanarak yağ oranını hesapla. Amerikan donanmasının kullandığı hata oranı çok düşük ve hoş bir yöntemdir. Daha sonra bunları ve diğer bilgileri yazarak kilo almak için alman gereken kaloriyi bul. Aldığın kalori %60 karbonhidrat %20 protein %20 yağ şeklinde olacak. Karbonhidrat için şeker ve gluten kullanma. Bulgur, yeşil sebze vs. gibi sağlıklı besinler kullan. Bu şekilde spora da devam edersen orta vadede ciddi değişim göreceksin.
  • synthetic a priori  (21.04.19 14:04:23)
184 boya 66 kg çok az minimum 75 olman lazım diyorum. 3 ay daha yolun başı oluyor çekinme yüklen proteine ve sağlıklı karbonhidrata. sırt, kanat, karın irileştikçe vücudun daha orantılı ve biçimli görünecek (10/10 fiziki görünüme sahip olmak genetikle alakalı bu arada, kas büyütmek yetmiyor her zaman) ayrıca bölgesel yağ eritmek ne yazık ki yok.

  • heidi'nin dedesi  (21.04.19 14:23:16)
fotodaki gibi durmasının nedeni zayıf olman. kilo alacağım diye korkma bence. şişmiş bodyci vücudu istiyorsan zaten 75'e kadar çıkman lazım. bir de şöyle bir olay var, en başta hem acayip yağ yakıp kilo verip kas kütleni arttırabilirsin. bir süre sonra bu olay yavaşladığı için millet bazen karbonhidrat ve proteine ağırlık verip kilo alıyor sonra diete girip yağları veriyor, böylece kas kazanıyor. bence senin yapacağı iş de bunun gibi olmalı. protein ve karbonhidrat ağırlıklı beslenip kilo ve kas almaya bak. o yağların o kadar göze çarpmasının nedeni zayıf olman bence. kilo ve kas aldıkça daha vücudun oturur.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (21.04.19 22:55:58 ~ 22:56:25)
en az 6 ay daha aidat ödemelisin.

  • ayaklibalik  (22.04.19 01:31:41)