bu üç günlük sub etha olayı şaka mıydı

kimsenin de umrunda değil. 2019 yılında bir servise üç gün boyunca erişilememesi ne demek?

biliyorum bu arada, duyuru adminlerinden kaynaklanan bir şey değil, benim lafım sözlük yönetimine.

Ben de şaşırdım. Ayrıca duyuru da bir duyuru yapabilirdi konuyla ilgili.

  • reyals  (13.04.19 05:10:37)
aaaa yalniz degilmisim. ben de sorun benden kaynakli zannediyordum.

  • balik kraker  (13.04.19 07:03:35)
Bence şaka falan değildi. Dün sabah Kanzuk'a sözlükten mesaj attım, cevap vermedi tabii ki. Özellikle Kanzuk yönetiminde insan şundan şüpheleniyor, yakında Sub-Etha ile erişilen sitelerden bu tarz login desteğini çekmeyi planlayıp, "bakalım 3 gün kapatsak ne gibi tepkiler alıyoruz?" gibi düşünmüş olsalar şaşırmam.

Bunlar tek bir kişiye dahi sormadan tüm sözlüğü bir gecede değiştiren adamlar. Her şey beklenir.

EDİT: Bu sabah (13.04.2019) Kanzuk dönüş yapmış. İlgilendiklerine dair yazdı. Samimi buldum.
  • gonion  (13.04.19 07:55:18 ~ 14.04.19 00:31:30)
kullanici sayisi fazla olmasina ragmen eksi ve kendini ona eklemlemis diger tum platformlar ciddiyetten ve agirliktan uzak, sacmasapan ortamlar. aktif kullanici olarak yasanan durumdan rahatsizlik duyman cok normal elbette ama objektif bir gozle baktigin zaman gercekten su platformlar hakkinda olumlu bir sey soyleyebilir misin artik? yonetim de denetim de yok. hicbir sey kimsenin umrunda degil.

  • der meister  (13.04.19 08:57:11)
Aa sonunda açılmış. Oh be 3 gündür duyurulara cevap verememek falan uyuz etmişti.

Cidden düşündürücü ama böyle bi olay olması. Umarım ileride tamamen kapatmazlar
  • nundu  (13.04.19 09:30:56)
irc'nin irc oldugu zamanlarda da ircop ve adminlerde ayni hassasiyet kaybi vardi. Tavan yapmis kullanicilar uzerinde "zaten gelip takiliyorlar amk, mekan bizim, kurallarimiz var, uyacaklar, uymayan gidecek" tarzinda bir dusunsel sistem mevcuttu. Sonra irc bir sekilde son buldu. O gunleri gozlemleyen birisi olarak ayni durumun, katman katman buralarda da oldugunu gozlemliyorum. Sonu benzemesin.

-Sonuc olarak hani duyurunuza bir yetkili cevap vermez ama, oldu ki verdi; cevapta "begenmeyen ceker gider" minvalinde bir yanit gorurseniz sasirmayin. 3 gunluk kesinti siz ve biz gibi sabit kullanicilarin umurunda, ne yazik ki baskasinin degil.
  • oligomer  (13.04.19 09:54:39)
Yeni yonetim sub-etha'yi sevmiyor. Elin adamlarina (duyuru, bition vs) altin tepside milyonlarca kullaniciyi belese sunmak islerine gelmiyor haliyle.

7-8 sene once durum farkliydi. Sitenin gobeginde kocaman sub-etha butonu vardi cunku kolektif bir mecra olduguna inaniliyordu. Siteyle tam entegreydi. Simdiki yonetimin bakis acisi yukarida yazdigim gibi.
  • brkylmz  (13.04.19 11:07:46)
arada bir böyle şeyler oluyor ve sıkıldım. sözlük yönetiminden bir cacık olacağı yokda en azından compumaster bir el atsa olaya. el atmaktan kastım da şu, sözlük yazarları aynı nickle internet kullanıcısı olarak girebilsin.

  • sutlu nescafe  (13.04.19 11:45:32)
sutlu nescafenin önerisine katılıyorum ben de, sub-etha'ya mahkum kalmasak güzel olur. diğer "çok bozdu" yorumları da sonuna kadar doğru tabii. aman neyse madem bu işten para kazanan adamlar umursamıyor ben neden sinirleniyorsam.

  • diyarbakir karpuzu  (13.04.19 12:49:19)
üyelikler açıkken kendi adımla üyelik aldım şimdi. şöyle bir sıkıntı var ama. sadece ekşi yazarları görsün denilen duyurular (bu mesela) gözükmüyor.

  • sutlu nescafe  (13.04.19 15:48:05)