[]

3.5" HDD Nasıl USBye takarım

Bu eskiden kasalı bilgisayarlardan cikarttigim bir HDD var su anda elimde.

3.5" Samsung HD080HJ

Kablolarini da saklamisim. Sanirim biri turuncu sata kablosu, diğeri de güç kaynağına bağlanan kablo. Güç kablosu 3 tane soketi var yalnız, çatallı kablo yani.

Ben bunu laptopun usb portuna nasıl bağlamalıyım. Bazi HDDler cok guc istiyormus. Hani sata soketine usb kablosunu takarım da bu ekstra guc meselesini nasil halledicem.

Var mı ürün oneriniz?

 
80 gb için uğraştığına değmez. sata bu hard disk gördüğüm kadarıyla. disk kutuları var onları araştırabilirsin.


  • iseedeadpeople  (12.04.19 18:41:17) 
Yok icinde birsey var mı diye bakicam. Kullanmaktan ziyade.


  • Jeckson  (12.04.19 18:43:11) 
  • late viper  (13.04.19 02:57:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.