[]

Sim Kart -> Micro Sim Kart Değişimi?

türk telekom hattım abim üzerine kayıtlı. eski model büyük sim kart yerine küçük boyutlu olanlarından alabilmem için iletişim merkezine abimin mi gitmesi gerekir? değişim ücreti, başvuru bekleme süresi ve aktifleşme süreci vs. var mı?

ek: eski hattın teslimi zorunlu mu?


 
hat sahibinin gitmesi gerekir. ben de aynı durumdaydım ve hat sahibi başka şehirde olduğu için risk alıp kestirdim. şu ana dek sorun çıkmadı.
not: kesen telefoncu şahıs kesiyorum ama sorumluluk kabul etmem diyecektir.

  • orijinal nick bulamadim  (09.04.19 15:39:26 ~ 15:40:45) 
kestirince sorun olmuyor %90. hatta evde kendin bile kesebilirsin ama risk almam dersen 5tlye kesiyorlar. Ya da abin mikro sim alıp sana kargolayacak.


  • ayin yazari  (09.04.19 16:29:02) 
ilk defa alıyorsan ki önceki sim kartın büyük ise 4g uyumlu değildir ücret almıyorlardı operatörler eğer değişmediyse. hat sahibi kimse o işlem yapabilir. bekleme süresi 1-2 gün falan oluyor. mevcut kartın kullanırken şebeke iptal olunca yenisini takıp devam ediyorsun.

alternatif kestirmek+1. 5-10 liraya her telefoncu yapar.
  • hadsafhada  (09.04.19 16:33:24) 
Eski hattın teslimi zorunlu değil. Hat sahibi başvurusu lazım.


  • Topalordek  (09.04.19 17:05:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.