Bir ilçede mutlaka olması gereken kurumlar neler?

Bunun bi listesi var mı? Mesela Türkiye'nin en küçük ilçesi Konya Yalıhüyük'müş 1785 nüfusuyla. Burada bile olması gereken hangi kurumlar var?

Liste var mı bilmem de sağlık kurumu illaki olur. Aklınıza gelmediyse diye şeyettim.

  • dont eat me  (04.04.19 23:12:29)
türkiyenin en küçük ilçesi çankırı bayramören diye biliyordum. merkezde 600 kişi yaşıyordu bir kaç sene evvel

öğretmenevi falan vardı. 100-150 kişi kapasitesi vardı. bana baya atıl yatırım gelmişti.
  • gliderpilot  (04.04.19 23:16:23)
@gliderpilot

geçen bi bilgi yarışmasında sorduklarında cevap Yalıhüyük'tü. İnternette yazınca da güncel sonuçlarda o çıkıyor ama bilemiyorum.

Aklıma YSK geldi mesela son olaylardan sonra. Her ilçede vardır sonuçta diye düşünüyorum, yanılıyor muyum acaba?

İlçe eğitim müdürlüğü ve sağlık müdürlüğü gibi kurumlar vardır, kaymakamlık ve belediyeyi saymıyorum zaten. Bunlar dışında olmazsa olmaz neler var diye merak ettim?

Mesela her PTT şubesi var mıdır?

edit: www.nufusu.com Bu siteye göre 4000 küsürmüş nüfusu Bayramören'in
  • nundu  (04.04.19 23:38:37 ~ 23:39:47)
Kaymakamlik
Itfaiye istasyonu.
112 istasyonu
Belediye binasi
Ilce saglik mudurlugu
Ilce emniyet mudurlugu
Ilce milli egitim
Sgk ilce mudurlugu
Ptt
Ataturk bulvari
Ataturk caddesi
Ataturk sokagi
Ataturk meydani
:)
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (04.04.19 23:52:15)
Bim ve A101'i unutmusum. Bu arada ciddili listeye halk sagligi mudurlugunu de ekleyelim.

Sosyal hizmetler de oluyor. Aile ve sosyal hizm bakanligina ait.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (04.04.19 23:53:32)
ilçe x müdürlüğü illa ayrı bina olmuyor ki çoğu ilçede onlar kaymakamlıkta zaten. bir kaymakamlıkta 20 müdür, 30 özel kalem 50 sekreter, 150 makam şoförü olmasının sebebi bu haybeden müdürler.
sağlık müdürü mesela, varsa hastanenin yoksa sağlık ocağının doktoru kimse o oluyor.
YSK'nın her ilçede olması ne demek anlamadım.. her ilçede olan "ilçe seçim kurulu" YSK memuru diye her ilçede görevli 365 gün orada olan birisi yok. ilçe seçim kurulu hakimden kamu görevlisinden filan oluşuyor. hakim her ilçede mahkeme olmadığına göre yoktur, ne yapıyorlar bilmiyorum (belki ilden görevlendiriliyordur) kaymakamlıkta ve ilçe x müdürlüğündeki görevliler de bir yana onun dışında en kötü 15-20 öğretmen 5-10 ebe-hemşire, 3-5 ormancı 3-5 gümrükçü (hadi kolluk kuvvetini seçim kurula görevli vermesinler) ilçesine göre mutlaka 10 larca kamu görevlisi vardır.
  • niye ama  (05.04.19 00:55:05)
İlçe seçim kurulu yazacaktım ya, o sirada seçim haberlerini okurken ysk falan derken kafam karışmış.

Yani her ilçede bi ilçe seçim kurulu vardir herhalde demek istemiştim. Yanliş miyim bu konuda?
  • nundu  (05.04.19 01:12:05)
Yalıhüyük'de bulunan kurumlar

İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü
İlçe Nüfus Müdürlüğü
İlçe Jandarma Komutanlığı
İlçe Emniyet Amirliği
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü
İlçe Müftülüğü İlçe Malmüdürlüğü
İlçe Tapu Müdürlüğü
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü
İlçe Sağlık Müdürlüğü
İlçe Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma Vakfı

Bunlara ek olarak
Adliye (Opsiyonel)
İlçe Seçim Kurulu (Sadece Adliye paketiyle satılmaktadır.)
PTT
Mal Müdürlüğü

Fakat bunların başında böyle 500 yaşında kelli felli insanların olduğunu sanmayın.
Yeni atanan bi doktoru ilçe sağlık müdürü, yeni atanan öğretmeni okul müdürü/halk eğitim müdürü, yen atanan 1990-1992 doğumlu bir kaymakam gibi düşünün.

Böyle küçük ilçelerde protokolcülük oynanır. Akşamları jandarmanın bahçesinde kaymakam ilçe jandarma komutanı nüfus müdürü filan 101 yada batak atarlar. Kaybeden ilçenin tek pastanesinden 2 kilo baklava alır.
  • infernalcadre  (05.04.19 09:12:04)