konfor alanından çıkmak için ne yapmalı?

Sb

Konforunuzu bozacak bir şeyler yapın. Ama bağlayıcılığı olsun, mesela 1 ay boyunca cayamayacağınız bir şey.

  • crown  (01.03.19 14:52:33)
Otostop cekerek parasiz pulsuz sandvicle idare ederek salak salak gezerek oluyormus.

  • stavro  (01.03.19 15:07:58 ~ 15:15:23)
Bir gece otogarda sabahla. Havalimanı değil ama otogar. Konfor alanı kalkıyor en azindan farkındalığın artıyor

  • mobydick  (01.03.19 15:39:43)
iş değiştirin, şehir değiştirin, yeni kulüplere katılıp yeni arkadaşlar edinin, yüksek lisansınızı lisansınızdan farklı / doktoranızı yüksek lisanınızdan farklı bir okulda yapın

  • taurina  (01.03.19 15:44:16)
düzenini bozacaksın. bozamıyorsan seni bozmaya teşvik edecek birini bulacaksın.

  • argent dawn  (01.03.19 15:57:51)
birisi arıyor. açmak istemiyorsun, sevmiyorsun telefonda konuşmayı. ama bu sefer, aç. konuş.
odandasın, etrafa bakıyorsun. eşyaların her yere saçılmış. normalde düzenlemezsin, "nasıl olsa tekrar bozulacak" dersin. bu sefer kalk, kıyafetlerini ayırıp yerlerine koy, dağılmış eşyalarını düzenle.
okuldasın/iştesin. içinden birine bir soru sormak geliyor. normalde sormazsın, "değmez" dersin, "ya kötü tepki verirse" diye içinden geçirirsin. bu sefer düşünme, sor. ne tepki verirse versin pişman olma.
anneni/ailenden birini aramadın ne zamandır. belki de durumunu soracaklar, durumun iyi değil, bu tarz sohbetlere girmek istemiyorsun. bu sefer al telefonu, ara ya da mesaj at. nasılsınız de.
uzun zamandır yapmak istediğin bir kaç şey var. iştir, okuldur, psikolojik durumdur, ertelemişsin ya da asla "yaparım ben bunu" diye kesinleştirmemişsindir. bir kalem ve kağıt bul, yapmak istediklerini yaz, listele. bir bak bakalım hangisini yapabilirsin, finansal durum idare eder mi.

bunlar küçük adımlar. büyük adımları yukarıda söylemişler. bunların hiçbirini yapmasan bile lütfen şunu unutma, hayat sınırlarının dışında başlıyor.
  • rallied  (01.03.19 16:16:53)
illa büyük şeyler yapmanıza gerek yok şayet şu an imkanlarınız el vermiyorsa. evdeki eşyaların yerini değiştirin, gardrobnuzun ve mutfak dolaplarınızın içi dahil. işe geliş gidiş yolunuzu/yönteminizi değiştirebiliyorsanız haftada en azından bir gün bunu uygulayın. ofis ortamında çalışıyorsanız masanınızın üzerini tamamen değiştirin. orda sürekli kullandığınız kupayı eve götürün mesela, evden başka kupa getirin. günlük rutinlerinizi bozun böyle böyle başlayıp. 15 gün içinde resetlenmiş gibi oluyorum ben, mis gibi.

  • Phoebe  (01.03.19 16:17:45)
Biraz cesaret öncelikle. Önce odanı değiştir. İşini, her zaman gittiğin spor salonunu, yaşadığın mahalleyi, yaşadığın şehri v.b. Git yeni insanlarla tanış.

  • komando kani var bende  (01.03.19 16:24:13)
konfor alanı genelde iş alanında oluyor. işini değiştir, gerisi gelir.

  • Jesus Christ  (01.03.19 16:55:56)
oruç tut

  • Improbable  (01.03.19 17:25:16)
soğuk duş :D

  • qazwsx  (01.03.19 17:27:14)
Paranın bi kısmını bana yolla :)

  • olaylar olaylar  (01.03.19 18:02:28)