Yds’ye ilk girişim

Bu ara herkes soruyorken bende danışayım dedim.
Lisede üniversitede dil kursunda bir birikim elde ettim fakat yds için çalışmaya başlayınca ve iş mülakatlarında farkettim ki oldukça yetersizim.
Amacım şimdilik 70 almak ileride ielts ye girmek ve iş mülakatlarında anlaşabilmek.

İşsizlik sebebi ve yakında izmire taşınmayı planladığımdan maddiyat pek ayıramam.
Uygun kaynaklar olur yöntem olur online kaynaklar olur tavsiyelerinize açığım.

Ek olarak yds de hangi bölüme ağırlık vereyim

yds ve ielts tipi sınavlar iş mülakatlarında pek yardımcı olmaz ama cv'me aldığım notu yazacağım diyorsanız o ayrı tabii. iş mülakatlarında ingilizce ölçmek için hâlâ "kendinizi 5 yıl içinde nerede görüyorsunuz" "bize neler katacaksınız" gibi sorular soruluyor. hatta bana "buraya nasıl geldin, bugün neler yaptın" gibi şeyler sormuşlardı. kısacası mülakat için sorulabilecek bu tarz soruları önceden çalışın derim. sorulan sorular google'da ve youtube'da "job interview questions" diye adı altında bulunabilir. bunları karşınızda biri varmış gibi tatbik edin ve ses kaydı alıp dinleyin, hataları düzeltin derim.

yds konusunda da yapabileceğiniz tek şey deneme çözmek. özellikle çözümlü(cevap anahtarı değil, anlatımlı çözümlü) bir soru bankası(çıkmış sorular olması daha yararlı) daha etkili olacaktır.
  • dizicolleague  (20.02.19 22:07:09)