Bir gün önceden "yatış göstermek" ne demek?

Kardeşim yarın küçük bir ameliyat olacak. Damakla üst dudak arasındaki küçük etizkesecekler. Doktor 1 gün önceden yatış göstericez demiş. Bu ne demek? Neden yatış gösteriliyor? Hastanede mi kalınacak bu gece?

Olması gereken bir gün önceden yatış yapıp hastanın ameliyat sürecine hazırlanmasıdır. Gerek beslenme, gerek tahlil vs için yapılır ama devletten para almak için yapıyorlar. Hasta evde, hasta mutlu, hastane mutlu. Win win yani..

  • insomnia  (20.02.19 09:21:41)
evet bir gece önceden yatırıp takip edeceklerdir. çok çok basit bir ameliyat olduğunu okumuştum bi kaç gün önce. geçmiş olsun.

  • elorelia  (20.02.19 09:35:20)
insomnia+1
Normalde ameliyattan bir gece önce hastaneye yatırırlar. Burada yatış işlemlerini yapacaklar, "git evde yat, sabah erkenden gel" diyecekler.

Edit: anestezi alacaksa belli bir saatten sonra yemek yemesii hatta su içmesini yasaklayacaklar, o kurala uysun, yemesin içmesin.
  • kobuzchu kiz  (20.02.19 09:42:50 ~ 09:43:29)