"Binayı yıkmıyoruz ama öleceksiniz" deprem raporu ve testi nereden yapılır?

92li istanbul sancaktepede 3 katlı bir binada oturuyoruz amcamlarla. bilindiği üzere belediyeden RİSKLİ YAPI TESPİT RAPORUNA BAŞVURU SÜRECİne başlayınca geri dönüşü olmuyor ve bina riskliyse 60 gün içinde falan boşaltıyorsunuz. bu zorunluluk olmadan bina hakkında test yapılabilecek başka alternatif yok mu? zira "yavv yıkılmaz bu bina sağlamdır yauv" diyen cahil amcamlara vs. en azından bir rapor sunabileyim. çok afedersiniz sokayım ağaçlı bahçeye de, geniş odalara da.

öleceğiz haberleri yok, nolur yardım edin, yaş 24 ve 1gram s*klenmiyorum binada. yol gösterin. fiyatı vs de bilen varsa aydınlatsın lütfen.

çok detaylı bilmiyorum ama belediye yerine şöyle yetkili özel şirketlerle konuşup baktırabilirsiniz belki

www.ugurkentseldonusum.com.tr
  • senolll  (07.02.19 18:47:25)
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ile görüşebilirsin diye düşünüyorum.

  • goodz  (07.02.19 18:52:37)
Yikmayi dusunmuyorsan o ise girisme, gelip karot aliyorlar. Bina harabeye donuyor zaten.
Komsulardan saglam dayak yersin, hem de bina risksizse bile riskli hale geliyor kafam kadar beton sokup goturuyorlar.

Bence para verip sifirdan yaptirmayi arastir en mantiklisi oyle oluyor, 100bin falan veriyorsun insaat sirketi gelip yapiyor(bizim 20 dairelik de bu tutar cikti). Muteahhite daire vermeli seklinde verirsen kan kusturuyor, adam batti batacak diye 2 sene bekliyorsun.
  • acemi  (07.02.19 19:05:21)
Ben inşaat mühendisiyim. 94'de yapılan bir binaya bir inşaat mühendisi sağlam raporu veremesi çok zor. Ben kendi çizdiğim yaptığım o zmanın şartlarına yüzde yüz uygun 92 yapımı binayı pushover yapsam sağlam çıkmaz.

  • nedendir bilinmez  (08.02.19 02:09:09)
hiç yanaşmıyorlar bile bu cehaletle bi si*m olmaz. öleceğiz yapcak bişe yok saolun

  • sen ne anlatiyon la  (10.02.19 20:02:02)