Resimdeki kale denen şey nasıl yenir?

www.lidl.co.uk Sağda solda çok duymaya başladım bu kale denen mereti. Bir çılgınlık yapıp alacağım:) indirme girmiş. Ne ile, nasıl yenir bu?

ben de bugün öğrendim kaleyi :D çeşitli yeşillik, kuruyemişlerle karıştırıp öğün yapılıyormuş;
www.instagram.com

  • nax  (04.01.19 15:36:56)
Suda haşlayadabilirsin, stew yaparken öldüredebilirsin. Hatta bunun bi tipi var resimdeki mi bilmiyorum çiğ bile yenebiliyor. Böreğin, paj denen şeyin içine de başka şeylerle karıştırıp koyabilirsin ayrıca.

Bunun koyu olanı biraz daha serttir, ben pek sevmem. Bir de hafif açık renk olanı var çiğ bile yenebilir tadı yok gibi bir şey.
  • bos gezenin bos ustasi  (04.01.19 15:37:50)
bunu fırında kurutup çeşitli soslar eşliğinde de tüketiyorlar.

  • evde liyakat kalmamis  (04.01.19 15:38:39)
bunun üzerine yumurta kıracan hafif pişirip soğanlı moğanlı, bizdeki karalahana ile neler yapılabiliyorsa aşağı yukarı bununla da onlar yapılır. Asıl çılgınlık yapanlar Türkiye'de o kadar yeşillik var iken okkalı fiyatlara bunu almaya kasanlardır, 1 pound bile değil senin alacağın, deneme yanılma olur en azından.

  • candanag  (04.01.19 15:55:05)
Karalahanaya benzer, candanag+1

  • SiyamkedisiZorro  (04.01.19 16:41:23)
ben hep cig yedim, bi yerden sonra bayiyor

  • try again fail again fail better  (04.01.19 17:47:06)
bildigin kivircik gibi bir bitki degil mi bu? aynen yesil salatasini yapip kivircik salata gibi yiyebilirsin. zeytinyagi ve limon ile
www.rte.ie

  • exlibris  (04.01.19 18:48:34)
salataya koymadan önce limon ve tuzla yoğuruyorlar biraz yumuşasın diye.

  • slow like honey  (04.01.19 18:58:46)
cig yenir, marul ile beraber karistir, limon ve zeytinyagi ile gom gitsin.

  • cooperr  (04.01.19 19:30:52)