[]

"too many"den sonra "than" kullanılabilir mi?

Örnek: There are too many people than available seats."
Bu kullanım doğru mudur?
More kullanmak istemiyorum çünkü aşırı olma durumuna dikkat çekmek istiyorum.


 
too many people ile available seats aynı türden özneler olmuyor. Bu nedenle olmaz diyorum.
Yerine şöyle diyebilirsiniz:
There are too many people whose number exceeds the available seats.
  • slymene  (29.12.18 21:56:36) 
"There are many more people than available seats" veya" There are far more people than available seats" demek daha doğru olacaktır. "too many...than" kullanımı yanlış değil ama söylemek istediğiniz şeyi karşılamıyor. Slymene'nin cevabı da uygun ama biraz dolaylı. Kolay gelsin.


  • luin 41  (29.12.18 22:27:55) 
much more diyebilirsin veya konusma dilinde way more diyebilirsin


  • 000000  (29.12.18 23:19:20) 
"There are too many people considering the available seats."


  • shangrilla  (30.12.18 00:39:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.