[]

şu konularda kendimi nsıl geliştirebilirim

- Yabancı Dilde Kompozisyon
- Yabancı Dilden Türkçe’ye Çeviri
- Türkçe’den Yabancı Dile Çeviri

YDS'den 90 civarı bir puanım var. ingilizceyi işim gereği kullanmıyorum. bu writing olayını kursla mı halletmeliyim yoksa online çözümler de mümkün mü?

 
icra ederek. ne kadar iyi ingilizce bilirsen bil, çeviri işini icra ederek öğrenirsin.
zira çeviri yapmak için dili über iyi bilmek yetmiyor. sözleşmede gerekli yere "gayrikabili rücu, ahzu kabza, mezkur mahal vb." yazmayı bilmedikçe, hukuki metinlerde kanunların ingilizce ve türkçe yazılışını bilmedikçe, medikal metinlerde hangi kelime olduğu gibi geçmiş hangisini biz türetmişiz bilmedikçe çeviri yapamazsın.

bunun için de farklı türlerde hem orjinal metinleri hem de çeviri metinleri inceleyebilirsin. iyi çeviri yapabilmek için birkaç yılı gözden çıkarmalısın.
  • lesmiserables  (11.11.18 15:05:12) 
Bunlar okuma ve dinlemeyle gelişir mi?


  • her gece aç  (28.11.18 18:10:21) 
Tavsiyeler nelerdir?


  • her gece aç  (29.01.19 23:06:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.