"Index Of" - Websitesindeki Klasörün İçeriğini Görüntülemek

Hani index.* dosyası olmayan web klasörlerinde (emin değilim bundan) "index of" hadisesi çıkıyor da klasörün içeriğini gösteriyor ya... Hah, ben de bir web sitesindeki bir klasörün içinde hangi dosyaların bulunduğunu görmek istiyorum (tamamen yasal). O "Index Of"u göstertmenin bir yolu var mıdır?

sanırım yoktur, çünkü öyle bişey olsaydı sitenin bütün tasarımı, kodlaması vs. indirilebilir olurdu ki böyle bir durumda ne güvenlik kalır ne bişey

  • reeper redeemer  (17.09.07 03:21:29)
herhangi bir index.* dosyasi koymadan chmod'u 755 olarak ayarlarsan istedigine kavu$ursun.

9saat sonra edit: ayik kafayla okuyunca anladim soruyu. benim cevabim site sahibi olursan gecerli oluyor bu durumda. o yuzden nolur nolmaz silmiyorum yine de.
  • sourlemonade  (17.09.07 04:07:10)
intitle:"index.of" bunu google'da arama bosluguna ekliyorsun (yaziyorsun), ama sanirim bunlarin gosterilip gosterilmemesi website sahibinin insiyatifine bagli.

  • turkish tekila  (17.09.07 10:39:31)
yamulmuyorsam böyle tüm siteyi download eden falan programlar vardı ya da flashget getright tarzı şeylerle tüm klasörü indirebilirsin site sahibi htaccess vs. gibi bir olay ile deny etmediyse erişimi.

  • alwaysdrunk  (17.09.07 21:06:45)
index.* varken indexOf görünemez.

Tüm siteyi download eden programlar, sadece linkler veya adresi olan resimler aracılığıyla indiriyor. Yani bir klasörde hede.zip diye bir dosya varsa ama sitede o dosyaya link yoksa, o dosyanın orada olduğunu öğrenmenin tek yolu siteyi hacklemek.
  • harzem  (17.09.07 21:24:03)