fazla mı kahve içiyorum?

günde iki ya da üç bardak sütlü filtre kahve, bir ya da iki fincan da türk kahvesi içiyorum. fazla mı bu sizce?

fazla kahve içmenin kötü yanları nedir hocam?

Bildiğim kadar kafein günde 300 mga kadar faydalı sonrası zararlı.

O da 3-4 fincan yapar.

Şuradaki hesaba göre ben çok büyük hata yapıyorum :'(
www.gercekbilim.com
  • lcha  (16.10.18 15:40:58 ~ 15:42:18)
carpinti ve yuksek tansiyon yapar.

  • 65 derece  (16.10.18 15:53:17)
Kafein vücutta tolere edilmediğinde riskli olabilir, bunun spesifik bir ölçüsü yok. Bir insanın kafein toleransı günlük 300 mg'yi tolere edip bir başkası 800 mg kafeini tolere ediyorsa, 800 mg kafein alan birine 800 mg kafein senin için zararlıdır diyemeyiz, vücudu onu zaten kabul ediyordur, burada risk yok. Risk şu şekilde olabilir: Sen normalde günde sadece 1 fincan kahve içiyorsan ve kafein toleransın gelişmeden başka bir gün 5 fincan kahve içersen bu sende fiziki-psikolojik sıkıntılar yaratabilir, ha ölmezsin ama sıkıntı yaşarsın dediğim gibi. Fakat kafein alımını yavaş yavaş artırırsan, bir zaman sonra günde 5 fincan kahve içmek senin için sıkıntı olmayacaktır. İkinci olarak da sürekli yüksek doz kafein alıp vücudu bunu tolere edemeyecek noktaya getirmektir fakat bu çok zor bir ihtimaldir, bugüne kadar kahve yüzünden ya da bağlantılı olarak ölen yok, sanırım bir tek Balzac var ama o da günde 40 fincan kahve içiyormuş, öyle düşün.

  • angelus  (16.10.18 16:00:34)
Çok fazla. Kemik erimesine neden olur.

  • iwasbornonamountainside  (16.10.18 16:05:39)
Filtre kahvenin de türk kahvesinin de kafeinsiz olanları var, kahveyi azaltamam diyorsanız onları deneyebilirsiniz ama bana kalırsa 3 fincanı geçmeyin.

  • sys coyg  (16.10.18 16:12:19)
Demir emilimini engelliyor. Son birkaç aydır ben de çok tüketiyorum (günde 3-4 espresso, birkaç bardak da filtre kahve. Siyah.) yetişmesi gereken işlerin için ve kan testime yansımış bu. Kahve ve yemek arasında 2 saat bir süre olması gerekiyor. Bir de kadınların daha çok ihtiyacı var demire, kadınsanız daha dikkat etmeniz gerekiyor kahve tüketimine bu bağlamda.

  • buf-e kür  (16.10.18 17:23:27)