Excel'de tum satiri ayni sayiya bolmek

Selamlar.

Seklinde bir satir veri var elimde diyelim.

Bu satirdaki sayilari ayni sayiya nasil bolebilirim kolayca? Sutun olunca asagi cekiyorduk oluyordu ama bunda ise yaramadi.

Tesekkurler simdiden

aşağı değil sağa çekeceksin

  • kablelvuku  (09.10.18 13:27:41)
@kablel evet o olmadi iste, mesela verdigim ornekte 2'ye bolmek istedigimi dusunelim 3/2 yapiyorum ilk hucreyi, saga dogru cektigimde geri kalan tamamini 3/2 yapiyor.

  • voyager 1  (09.10.18 13:29:46)
a'da dusunelim bu sayilari

b'ye gelip =A1/2 yapip asagi cekince hallolur diye dusunuyorum. siz ayni yerde asagi cekiyorsunuzdur sanirim.
  • fakyoras  (09.10.18 13:45:16 ~ 13:46:36)
umarım aynı yerde sağa çekmiyorsundur. geri kalan fakyoras+1

  • kablelvuku  (09.10.18 13:47:52)
Sozkonusu satirin altina bos bir satir ekle, bu bos satirin ilk hucresine orijibal satirin ilk hucresine ait bolme fornulunu yaz.( =B47/2 gibi, artik neyse)

Simdi sag alttan tutarak saga cek, istedigin satiri olusturmus olursun
  • leben  (09.10.18 13:50:16)
Bölüceğin sayıyı boş bir hücreye yaz, sayıyı kopyala. Bölünecek satırın tümünü seç, sağ tık-özel yapıştır-değerleri-böl-tamam.

Edit: formülle yapmak istiyosan da: =hücre/bölüceğin sayı
Formülü tüm satıra kopyalayıp yapıştırman lazım

İzi.
  • atadam  (09.10.18 14:03:00 ~ 14:12:20)
Bir hücreye bölmek istediğin sayıyı yaz ve kopyala.
Sonra bölünecek hücreleri seç ve sağ tıklayıp özel yapıştır de.
Özel yapıştır menüsünde bölme seçeneğini seç.
  • cakabo  (09.10.18 14:05:35)